Huawei Honor 6X İddialı Özelliklerle Geliyor!

Huawei Honor 6X İddialı Özelliklerle Geliyor!

0
PAYLAŞ

Huawei’nin orta üst segmentte yer alan cihazlarının bulunduğu Honor serisi çok yakında yeni üyesi Honor 6X’e kavuşuyor.

Huawei Technologies Co. Ltd., kısa adıyla Huawei, merkezi Çin’in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirketir. Huawei, 2012 yılı itibariyle, Ericsson’u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon cihazı üreticisi konumuna gelmiştir. Huawei, 1987 yılında, eski bir subay olan Ren Zhengfei tarafından kendisine ait özel bir şirket olarak kurulmuştur. Huawei’nin temel amacı kurulduğu günden beri ağ ve telekomünikasyon cihazları üretmek ve bu cihazları Çin ve diğer yabancı ülkelere pazarlayıp teknik destek hizmeti sağlamak olmuştur. Şirketin 2015 yılı verilerine göre dünya üzerinde 170.000’den fazla çalışanı vardır ve bunların 76.000’i AR-GE (Araştırma & Geliştirme) alanında çalışmaktadır. Huawei, çeşitli ülkelerde toplam 21 tane AR-GE enstitüsüne sahiptir. Bunlar; Çin Halk Cumhuriyeti, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Pakistan,Fransa, Belçika, Almanya, Kolombiya, İsveç, İrlanda, Hindistan, Rusya ve Türkiye’dedir. 2013 yılında AR-GE alanındaki 5 milyar $ kazancını 2014’te 6.4 milyar $’a yükseltmiştir.

Firmanın 2014’teki karı 34.2 milyar CNY’dir (15.4 milyar $). Halen 140’tan fazla ülkeye hizmet verip dünyanın en büyük 50 telekomünikasyon operatörünün 45’inin sahibidir.

Özellikle son yıllardaki bu büyük atılımın sonucunda ortaya çıkan akıllı telefonların piyasada sağladığı büyük başarı yeni modellerle de taçlandırılıyor.

Yakında piyasaya sürülmesi planlanan Honor 6X’in özellikleri ve tasarımı sızdırıldı. 5.5 inç Full HD ekrana sahip olacağı belirtilen cihazın 3GB RAM ve 32GB dahili hafızayla geleceği söyleniyor. Snapdragon 625 işlemciden gücünü alacak olan cihazın Android 6.0.1 Marshmallow ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrıca Huawei’nin son zamanlarda sıkça kullanmaya başladığı çift arka kamera Honor 6X’te de parmak izi sensörünün üzerinde yerini alacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK