Huawei, Google İçin Pixel Tablet Üretecek

Huawei, Google İçin Pixel Tablet Üretecek

0
PAYLAŞ

Başarılı Çin merkezli üretici Huawei, Google’ın yeni serisi Pixel adında tablet üretecek. Hatırlayacağınız üzere Google geçtiğimiz günlerde Nexus serisini sonlandırmıştı. Sailfish ve Marlin telefonlar da Pixel adıyla gelecek ve bu ismin daha da kalıplaşması için tablet de üretilecek.

Huawei, Google İçin Pixel Tablet Üretecek
Huawei daha önceden Google Nexus programı kapsamında akıllı cep telefonları üretirken bu program içinde yer almanın zorluğundan yakınıyordu. Artık Google’ın cep telefonu platformundan çekilip Google için sadece tablet üretecek Huawei, Google’ın Pixel tasarımına da uyum sağlayacak. Bu hamlelerden sonra Google’ın Pixel telefonlarını artık HTC üretecek.

Twitter’da (@evleaks) adıyla yazan ve teknoloji dünyasına sızdırdığı içeriklerle tanınan kullanıcı bu kez de Huawei Pixel tabletler hakkında bilgi verdi. Yeni seri Pixel tabletler ilk olarak 7 inç boyutlarında üretilecekler. Ayrıca cihazda 4 GB RAM’in bulundurulması bekleniyor. Ayrıca tahminler arasında yeni Pixel tabletlerde Snapdragon 820 işlemci kullanılması, 2K ekran bulundurulması, işletim sistemi sürümü olarak Android 7.0 Nougat ile gelmesi de bulunuyor.

Google Pixel telefon modellerini 4 Ekim’de tanıtacak. Ancak Pixel tabletlerin bu tanıtımdan sonra ayrı bir etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Ayrıca zaman olarak da yıl sonundan önce duyurulacağı konuşuyor. Bakalım Google yeni tableti Pixel’i ne zaman tanıtacak? Huawei tablet konusunda başarılı olacak mı?

Google’ın Pixel telefon modelleri için tıklayın: Google Pixel/Pixel XL Yani Sailfish Ve Marlin Sony Kamera İle Geliyor

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK