Huawei Başkanı Huawei P9’u Kullanmaya Başladı Bile

Huawei Başkanı Huawei P9’u Kullanmaya Başladı Bile

0
PAYLAŞ

Huawei başkanı Jhon Chen, Huawei P9’u kullanmaya başladı bile. Son ortaya çıkan fotorğaflar, Huawei P9 modelindeki çift arka kamerayı doğruluyor.

huawei-p9

Uzunca bir süredir Huawei’nin yeni akıllı telefonu Huawei P9’a yönelik bilgiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta yayınlanan haberlerle birlikte P9 ailesinin tüm özellikleri ve fiyatları açığa çıkmıştı. Son olarak ortaya çıkan fotoğraflar ise Huawei başkanı’nın şimdiden Huawei P9 kullanmaya başladığını gösteriyor.

En çok satış gerçekleştiren Çinli akıllı telefon üreticileri arasında yer alan Huawei P9’da 5.2 inç’lik Full HD (1920 x 1080 piksel) çözünürlükte görüntüler oluşturabilen ekran yer alıyor. Kirin 950 işlemcisinin kullanıldığı akıllı telefonda 3 GB RAM ve 32 GB’lık dahili depolama alanına yer veriliyor. Ancak bu kapasite daha sonradan microSD kart yardımıyla artırılabiliyor. 12 MP’lik arka kamera, görüntü sabitleme teknolojisini destekliyor ve lazer odaklanma sistemiyle birlikte çok hızlı ve kusursuz bir odaklanma gerçekleştiriyor. Ayrıca son olarak ortaya çıkan fotoğraf, yeni Huawei P9’da çift arka kameraya yer verildiğini net bir şekilde ortaya çıkarıyor. Önde ise 5 MP’lik selfie kamerasına yer veriliyor. 3000 mAh kapasitede bataryanın yer alacağı Huawei P9’da Android’in en güncel sürümü Marshmallow kurulu olarak geliyor. Huawei’nin yeni P9 serisi, 6 Nisan’da gerçekleştirilecek olan etkinlik kapsamında tanıtılacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK