HTC’nin Akıllı Saati Halfbeak Görüntülendi

HTC’nin Akıllı Saati Halfbeak Görüntülendi

0
PAYLAŞ

HTC’nin uzun süredir merakla beklenen akıllı saati sonunda görüntülendi. Android Wear’dan gücünü alan akıllı saat klasik saat tasarımı ile karşımıza çıkıyor. Cihazın kod adı ise Halfbeak.

HTC 10 ile bu yıl klasik One serisi tasarımına dönen Tayvanlı akıllı telefon üreticisi uzun süredir sanal gerçeklik platformuna kazandırdığı HTC Viwe ile gündemdeydi. Bir çok diğer teknoloji firması gibi akıllı saatini de piyasaya sürmesi beklenen firma beklentilerin aksine fitness takipçisi akıllı bilekliğini duyurdu. Bir çok kullanıcıyı tatmin etmeyen bu gelişmenin akabinde tam ümitler kesildiği anda HTC’nin beklenen akıllı saati görüntülendi. Dairesel tasarıma sahip olduğu görülen saatin kod adının Halfbeak olduğu ve Android Wear işletim sistemini kullandığı belirtiliyor.

Moto 360 ile oldukça benzer olduğu görülen cihazın ekran çözünürlüğü 360 x 360 pixel. Nabız ölçerin de yer aldığı saatin fitness takibi konusunda da kullanılabileceği belirtiliyor. Plastik kordonu bulunan saatin sızdırılan görüntülerinde kordonun kolay zedelenebilen yapıda olduğu vurgulanırken nihai tasarımda farklı bir materyal kullanılması kuvvetle muhtemel. Metalik renkteki saatin üzerinde Under Armour logosu da göze çarpıyor. Ayrıca saat ile ilgili herhangi bir tarih bilgisine ulaşılamamış olması bu prototipin ölü doğan bir projenin ürünü olabileceğini de akıllara getiriyor.

Giyilebilir teknoloji pazarında devam eden büyük rekabette yerini alması kaçınılmaz olan HTC’nin atacağı adım merak konusu. Tasarım konusunda başarılı ürünler ortaya koyan firmanın akıllı saatinin de bu klasik tasarım yerine dikkat çeken bir yapı olması herkesin beklentisi.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK