HTC Windows 10 Mobile Cihazlar Üzerinde Çalışıyor

HTC Windows 10 Mobile Cihazlar Üzerinde Çalışıyor

0
PAYLAŞ

Son söylentilere göre HTC, Windows 10 Mobile cihazlar üzerinde çalışıyor. Önümüzdeki süreçte Tayvanlı üretici, Windows 10 Mobile ürünleri piyasaya çıkarabilir.

htc-windows-10-mobile

Windows Phone 8 zamanında 8X ve 8S modellerinin duyurusunu gerçekleştiren HTC, daha sonrasında yoluna tamamen Android akıllı telefonlarla devam etmişti. Son ortaya çıkan haberlere göre HTC, yeni nesil Windows 10 Mobile akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor. Tayvan merkezli şirketin, Android’e ek olarak Windows 10 Mobile cephesinden de özellikle akıllı telefonlarda pazar payı elde etmek istediği bu sayede net bir şekilde anlaşılabiliyor. Microsoft servisleriyle harmanlanacak özel bir Windows 10 Mobile cihaz üzerinde yoğunlaşan HTC’nin önümüzdeki süreçte yeni modellerini duyuracağı tahmin ediliyor.

Microsoft’un da bu sayede ekosisteme yeni bir oyuncuyu ekleyeceği düşünülüyor. Yani Windows 10 Mobile tarafındaki üreticisi sayısı arttıkça, Microsoft’un gücü de doğal olarak önemli bir ölçüde artmış oluyor. Android cephesinde de çalışmalarını sürdüren ve Nisan’da bir yeni modelinin tanıtımını gerçekleştirecek olan HTC, bu iki farklı işletim sistemi pazarında da gücünü artırmak istiyor. Şu an için yeni Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip HTC akıllı telefonların ne zaman tanıtılacağı ve satışa çıkacağına dair herhangi bir tarih ise yok.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK