HTC U11 Ve Samsung Galaxy S8 Karşı Karşıya!

HTC U11 Ve Samsung Galaxy S8 Karşı Karşıya!

0
PAYLAŞ

Akıllı telefon pazarında amiral gemisi modellerin savaşı iyice kızışıyor. Donanım anlamında oldukça üst seviyeye çıkan bu cihazlarda ayırt edici faktörlerin arasında artık tasarım ve ekstra işlevsel fonksiyonlar yer alıyor. Bu konuda oldukça başarılı olan iki cihaz ; Samsung Galaxy S8 ve HTC’nin bugün itibari ile tanıttığı ”sıkılabilir” amiral gemisi HTC U11 tüm yönleri ile karşı karşıya geliyor.

MWC 2017’de tanıtılan ve alışılmışın dışındaki ekran yapısı, ekran gövde oranı ile dikkat çeken Samsung Galaxy S8 taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmış durumda. Bir çok açıdan kusursuza yakın olan cihazın karşısına bir çok rakip çıksa da kendisini en çok zorlayacağı düşünülen amiral gemisi HTC U11 nihayet tanıtıldı. HTC U Ultra ve U Play’de karşımıza çıkan tasarım çizgisini sürdüren U11 basınca duyarlı kasası ve DxOMark Mobile testinde zirveyi ele geçirmesi ile dikkat çekmeyi başardı. Şimdi bu cihazları tüm teknik özelliklerini ele alarak karşı karşıya getiriyoruz.

Samsung Galaxy S8                HTC U11

Teknik özellikler ele alındığında her iki cihaz da phablet kategorisinde yer almalarını sağlayacak dev ekranları ve sundukları yüksek çözünürlükleri ile dikkat çekiyor. Batarya kapasiteleri aynı olan cihazların kamera özellikleri de birbirlerine oldukça yakın. Tasarım konusunda da yine her iki cihaz cam ve metal malzemelerden harmanlanmış yekpare gövdeye sahip. Samsung Galaxy S8 oldukça yüksek ekran çerçeve oranı ile ilk bakışta kendine hayran bırakıyor.

Kağıt üzerinde birbirine oldukça benzer görünen bu iki amiral gemisi modelinde Samsung Galaxy S8 Edge ekranı ile HTC U11 ise Squeez adı verilen ve Edge Sense teknolojisini bünyesinde barındıran sıkılabilir yapısı ile dikkat çekiyor. Ayrıca Samsung Galaxy S8’in ülkemizde satılan versiyonu Exynos işlemci kullanırken HTC yeni cihazında Snapdragon 835’e yer veriyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK