HTC U11 İçin Android 8 Oreo Güncellemesi Dağıtılmaya Başladı

HTC U11 İçin Android 8 Oreo Güncellemesi Dağıtılmaya Başladı

0
PAYLAŞ

HTC’nin ‘sıkılabilir’ olmasıyla dikkat çeken amiral gemisi modeli U11 için Android 8 Oreo güncellemesi dağıtılmaya başladı. HTC U11 Life ve U11+ modellerine de dağıtımı başlanan güncelleme 1.3 GB boyutunda ve ilk olarak Tayvan’lı kullanıcılara sunulmuş durumda.

Farklı renkleri ve sıkılarak kontrol edilebilen ilk akıllı telefon olması ile dikkat çeken U11 ailesi için HTC güncelleme konusunda elini çabuk tutmuş durumda. Android cephesinde kullanıcıların en büyük beklentisi olan hızlı güncelleme konusunda HTC kullanıcılarını üzmemek için amiral gemisi akıllı telefonlarını son Android sürümüne güncelliyor.

Google ile iş birliği yapan ve bu işbirliğinin ürünü olarak Pixel XL 2’ye imza atan HTC, bu cihaz ile sadece yazılım konusunda ayrılan U11+ ile akıllı telefon pazarındaki yerini korumak istiyor. Her ne kadar satışlar beklenilen seviyelerde olmasa da HTC cephesi pes etmiyor ve ilkleri taşıyan iddialı amiral gemilerini piyasaya sürmeye devam ediyor.

Snapdragon 835 işlemciden güç alan ve DxOMark testlerinden 90 puan almayı başaran güçlü kamerası ile öne çıkan HTC U11, One serisinin devamı niteliğinde. Metal yerine cam tasarıma sahip olan U11 4GB RAM’e sahip. 5.5 inç büyüklüğünde QuadHD ekranı bulunan HTC U11 sıkılabilir yapısı ile dikkat çekiyor. Cihazın her iki yanından sıkarak atadığınız uygulamayı açabiliyorsunuz. Özellikle kamera uygulamasında büyük kolaylık sağlayan bu fonksiyon sayesinde cihazı sadece sıkarak selfie çekmeniz mümkün.

HTC U11 ailesi için Tayvan’da başlayan güncellemenin ne zaman ülkemizdeki kullanıcılara sunulacağı henüz belli değil fakat firmanın bu konuda hızlı davranacağını tahmin ediyoruz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK