HTC One X9, Uygun Fiyatlı Çinli Modellerle Başabaş Gidiyor

HTC One X9, Uygun Fiyatlı Çinli Modellerle Başabaş Gidiyor

0
PAYLAŞ

Etkileyici özelliklerle gelen HTC One X9, Çin’de oldukça uygun bir fiyatla satışa sunuluyor.

htc one x9 çin

Geçtiğimiz aylarda bir diğer metalik gövdeye sahip Android modeli One X9’u duyuran HTC’nin bu cihazi görünümü itibariyle ön taraftan Butterfly S ve arkadan da Lenovo’nun Phab Plus modellerini bir hayli andırıyor. Bu benzerlikler elbette çok da şaşırtıcı değil. Fakat One X9’u asıl ilginç kılan şey Çin’de yalnızca 2399 yuan (yaklaşık 370 dolar) gibi bir fiyat etiketine sunulması. Söz konusu ücret cihazı HTC’nin şimdiye kadarki en uygun fiyatlı modeli yapmasının yanında Çin’deki düşük fiyatlı telefon piyasasındaki rekabeti de bir hayli kızıştırıyor.

Kağıt üzerinde baktığımızda One X9 aslında bu günlerde üst düzey bir orta segment cihazdan bekleyebileceğimiz birçok özelliği sunuyor. 5,5 inç’lik 1080p çözünürlüklü bir ekranla gelen cihaz sekiz çekirdekli MediaTek X10 yonga setiyle geliyor. 3 GB RAM desteği bulunan telefonda 32 GB boyutunda dahili depolama alanının yanında microSD kart desteği de mevcut. 3000 mAh batarya desteği bulunan cihazda ayrıca çift NANO SIM girişi de yer alıyor. Cihazın 13 megapiksel çözünürlüğündeki kamerası da birçok başarılı özellikle beraber geliyor.

One X9’un 2399 yuan’lık fiyat etiketinin HTC açısından Çin’de daha çok Xiaomi, Huawei, Oppo ve Vivo arasında paylaşılan düşük fiyatlı cihaz pastasındaki payını arttırma çabası olarak da görülebilir.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK