Hangi cihazlar iOS 13’e yükselecek

Hangi cihazlar iOS 13’e yükselecek

0
PAYLAŞ

Malum Haziran ayının başında apple WWDC 2019 geliştirici konferansını düzenleyecek. Burada tanıtılacak olan İOS 13 bir çok yeni iphone ipad kullanıcısına gelecek. Ancak bilindiği gibi apple göreceli olarak eskimiş gördüğü modellere bir süre sonra desteğini kesiyor.

Yeni gelen haberlere göre apple ios 12 kullanan  iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPod Touch 6. nesil, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Air, iPad Air 2 desteği iPad (2017) ve ilk nesil iPad Pro gibi cihazlara desteğini çekiyor.

Bu bilgiler resmi olarak onaylanmasa da genelde doğru çıktığını unutmamak gerek.

Aslında bazı durumlarda telefonu yavaşlattığı için bir çok kullanıcının güncellemediğini düşünürsek çok dert edilecek bir durum değil. Ancak karanlık bir tema ve yeni bir kullanıcı arayüzü ile gelmesi beklenen ios 13 bazı kullanıcılarda merak uyandırıyor.

Şahsi fikrim güncelleme almayacak olmasını dert etmeden cihazınızın keyfini sürmeniz. Çünkü güncelleyen arkadaşlar bir süre sonra eski sürüme dönmek için uğraşıyor. Eski modellerde verimin çok düştüğü artık ortada iken üzülmeye gerek yok.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK