Güvenli Android için 5 Yol!

Güvenli Android için 5 Yol!

0
PAYLAŞ

Güvenli Android cihazlara sahip olmak istiyorsanız detaylı rehberimiz sizleri bekliyor. Android’te virüs ve benzeri zararlı yazılımlardan nasıl korunabilirsiniz, hepsi burada.

Android mobil işletim sisteminin pek çok seçenek için açık bir yapıya sahip olması aynı zamanda yanında pek çok tehlikeyi de beraberinde getiriyor. Aynen bilgisayarlarda olduğu gibi kolaylıkla virüs ya da malware gibi tehlikeli yazılımlara açık olan Android’li cihazlar doğal olarak korunmaya ihtiyaç duyuyor. Antivirüs yazılımları gibi çözümlerin yanısıra, virüs ve benzeriden uzakta durmak için yapılabilecek başka şeyler de var.

İşte, Android Virüs Tehidinden Uzak Kalmanın Yolları:

 

android-scroll

İlk olarak yapabileceğiniz şey, indirmekte olduğunuz uygulamanın güvenli olup olmayacağını araştırmak, yazılımın sizden neler talep ettiğine dikkat etmektir. Bunun yanı sıra e-posta ile gelen ve uygulamanın sayfasına gittiğini iddia eden linklere de dikkat etmelisiniz. İlgili link zararlı olması olası uygulamanın apk (Android uygulama dosya türü)’nü direkt olarak sisteminize atabilir!

Kısacası bir uygulamayı yüklemeden önce ikinci kez düşünün ve internetteki forum gibi mecralarda yer alan her uygulama önerisine inanmayın.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK