Günün Mobil Uygulaması: Path

Günün Mobil Uygulaması: Path

0
PAYLAŞ

Facebook’un kurucularından biri olan Dave Morris, şirketten ayrılarak Path isimli yeni bir sosyal ağ kurmuştu. Path’in başarılı olacağını düşünenlerden biri olan Google’da bu yeni sosyal ağ ileride popüler olabilir gerekçesiyle 100 milyon dolarlık teklif sunmuştu fakat Morris bu teklifi reddederek kendi imkanlarıyla devam etmek istediğini söylemişti. Beklenilen başarıya ulaşan Path hakkında her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Sadece mobil platformda hizmet veren ve iOS ile Android sürümleri bulunan Path’in Twitter, Facebook ve Foursquare karması olduğunu söylemek pek yanlış olmaz çünkü bünyesinde hepsinden bazı özellikler barındırıyor. Bunlar arasında fotoğraf ve video paylaşma, arkadaşlarınızla mesajlaşma, yer bildirimi yapma, fikirlerinizi paylaşma ve paylaşımlara yorumlar yapma gibi özellikler yer alıyor.

path

Path’in diğer sosyal ağlarla olan benzerliklerinden bahsettik. Farklı olan özelliklerine geçersek; karşımıza ilk çıkan Nike+ desteği oluyor. Nike+ özelliğini açıp bir koşuya çıktığınız zaman uygulama üzerinden koşuya başladığınız duyurulacak. Böylece yakınınızda olan arkadaşlarınız da size katılabilecek.

Daha şık ve kullanışlı bir arayüze sahip olan Path’te “daha gerçekçi bir sosyal ağ” kurmayı hedeflediği için benzerlerinin aksine arkadaş sınırlaması bulunuyor. Ayrıca Path’te yaptığınız tüm paylaşımları diğer sosyal ağlarda paylaşabiliyorsunuz. Uygulamayı iOS veya Android yüklü cihazınıza indirebilirsiniz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK