Google’ın VR Gözlük Seti Bu Yıl Geliyor

Google’ın VR Gözlük Seti Bu Yıl Geliyor

0
PAYLAŞ

Google sanal gerçeklik tarafına epey merak sardı. Yabancı basında Google’ın VR gözlük seti ile ilgili iddialar ortaya atıldı.

Google'ın VR Gözlük Seti Bu Yıl Geliyor

Dev şirketlerden giyilebilir teknoloji ve sanal gerçeklik tarafına dev yatırımlar gelmeye devam ediyor. Birçok firmanın çıkarttığı sanal gerçeklik gözlüklerine daha fazla seyirci kalamayan dev yazılım sirketir, bu yıl içinde kendi VR gözlük setini kullanıcılarla buluşturacak. Financial Times kaynaklı söylentilere göre şirket, Gear VR benzeri bir cihaz üretecek. Bildiğiniz gibi Gear VR tek başına kullanılamıyor. İçerisine destekleyen bir Samsung telefon koymanızla gözlük ancak işe koyuluyor. Google’ın da bu sistemi Android’e uyarlayacağı düşünülüyor.

Hatırlarsanız Google bunu çok ucuz yolla kullanıcılarla buluşturmuştu. Google’ın Cardboard’ını binlerce insan kullandı ve üstelik bu gözlük evde de yapılabiliyordu. Tamamen telefonun sensörlerini kullandığı için elbette üst seviye gözlüklerle kıyaslanamaz durumda olsa da, bu ucuz alternatif VR deneyimini halka indirdi. Cardboard halen çok ucuz fiyatlarla internetten satılıyor.

Google’ın gözlüğüne dönecek olursak; Android VR donanım desteğine sahip olan yeni sanal gerçeklik gözlüğü, çok büyük ihtimalle Mayıs ayındaki Google I/O etkinliğinde tanıtılacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK