Google Play Store’a Büyük Güncelleme!

Google Play Store’a Büyük Güncelleme!

0
PAYLAŞ

Google Play Store için yayılmaya başlayan yeni güncelleme, son kullanıcıya yeni Material Design tasarım anlayışının ilk meyvelerini sunuyor.

Google Play Store oldukça önemli bir güncellemeye kavuşmak üzere. Geçtiğimiz ayın başında gelen bir başka güncelleme, uygulama yüklemek istediğinizde karşınıza getirilen İzinler arayüzü üzerinde önemli değişikliklere gidilmesini sağlamış, daha okunaklı ve kullanıcı dostu bir tasarım getirilmişti. Önümüzde bekleyen ve yavaş yavaş dağıtımı başlayan yeni güncelleme ise Google Play için çok önemli değişiklikler içeriyor. Bunların başında ise tasarım ve güçlendirilen arayüz geliyor.

Google Play 4.9.13 versiyonu ile gelen yeniliklerden biri olan güncel arayüz, Google’ın geçtiğimiz Google I/O etkinliğinde tanıttığı yeni tasarım anlayışı “Material Design” ile doğrudan bağlantılı. Material Design, layer mantığını da kullanan, animasyon tarafı güçlendirilmiş bir tasarım tercihi olarak karşımıza çıkmıştı. Uygulamaların kapak görselleri daha ön plana çıkarken, türler ve incelemeler gibi önemli detaylar okunuşu daha kolay ikon seçenekleri ile süslenmiş. Çok daha renkli ve bir o kadar da sadece olan yeni Google Play Store şirketin önümüzdeki dönemde atacağı adımların ilk aşaması olarak görülüyor.

 

new-google-play-4913

 

Bildiğiniz gibi Google, Google I/O etkinliğinde Android L adlı yeni Android sürümü ile büyük değişiklikler getireceğini açıklamış, arayüzden tutun da, stabiliteye kadar pek çok konuda baştan sona bir yenilenmeye gideceklerini duyurmuşlardı. Geliştiricilerin şimdiden üzerinde oynamaya başladığı Android L adlı mobil işletim sisteminin ne zaman son kullanıcıya ulaşacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Google Play 4.9.13 sürümü ise dünya genelinde yavaş yavaş yayılmaya başlamış durumda!

Xbox One Ağustos Ayı Güncellemesi Kapıda

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK