Google Play Store Güncellendi

Google Play Store Güncellendi

0
PAYLAŞ

Google Play Store yeni güncelleme ile birlikte uygulama izinleri için size çok daha başarılı bir arayüz sunuyor.

Play Store’dan yüklemek istediğiniz uygulamalar için sistemin otomatik olarak karşımıza çıkarttığı İzinler arayüzü artık çok daha okunaklı ve kullanıcı dostu oldu. Uygulamanın sisteminizde hangi bölümlere erişebileceğine dair bilgilerin sunulduğu menüde tüm içerik artık gruplanmış halde karşımıza çıkacak.

İzinler sekmesinde yer alan detaylar artık birer görsele sahip ve kullanıcının bu önemli bilgileri okumadan geçmemesi için önemli bir adım. Google Play Store 4.8.20 sürümü ile gelen özellikle birlikte kullanıcı uygulamayı yükleyip yüklememesi gerektiğine dair hem detaylı bilgiye sahip oluyor, hem de çok daha kolay karar verebiliyor. Güncellemenin artılarından bir tanesi de, listenin alt kısımlarında kalan ve kullanıcının görmekte zorlanacağı ya da kolayca kaçırabileceği başlıkları fark edebilecek olması.

 google-play-logo

 

Bildiğiniz gibi Google Play Store üzerinden yüklemek istediğiniz uygulamalar sisteminizde hangi özelliklere ve başlıklara erişeceğini bildiriyor, sizler de istenilenler üzerinden kararınızı veriyorsunuz. Örneğin bir duvar kağıdı paketi sizden kameraya erişim talep edebiliyor. Bu sayede kamera üzerinden alınan fotoğraflar da birer duvar kağıdına dönüştürülebiliyor. Bu tip bir uygulama kişi listenize ulaşmayı talep ediyorsa, Google Play Store size bu detayı da paylaşarak zararlı bir yazılım yüklemekte olabileceğinizi bildiriyor.

Güncelleme ile birlikte Google Play Store, İzinler listesinde şu başlıklar altında gruplama yapacak: Uygulama içi alışveriş, cihaz ve uygulama geçmişi, data ayarları, kişiler ve takvim, lokasyon, telefon, SMS, Fotoğraf / Medya ve diğer dosyalar, kamera ve mikrofon, Wi-Fi bağlantı bilgileri, Cihaz ID ve arama detayları.

Yaza Özel Google Glass Modelleri

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK