Google Pixel Kullanıcıları LTE Bağlantı Sorunu Yaşadıklarını Belirtiyor

Google Pixel Kullanıcıları LTE Bağlantı Sorunu Yaşadıklarını Belirtiyor

0
PAYLAŞ

4 Ekim’de tanıtılan Google’ın akıllı telefonları Pixel ve Pixel XL ile ilgili ilk şikayetler başladı. ABD’deki Google Pixel kullanıcıları LTE bağlantı sorunu yaşadıklarını, bağlantı kalitesinin otomatik olarak sık sık düştüğünü belirtiyor.

Hatırlayacağını üzere Google Ekim ayında Nexus serisini sonlandırarak yeni akıllı telefon serisini yani Pixel cihazları tanıttı. Pixel serisinin en önemli özelliği daha önce üretilen Nexus cihazların firma adıyla duyurulmasına karşın Pixel serisinin Pixel by Google olarak tanıtılmasıydı. Bir süre önce akıllı telefon üretimi konusunda sorumluluğu tamamen üzerine alacağı belirtilen Google işi uzmanlara bırakma konusunda kararlı.

5 inç boyutunda ekran ve Qualcomm’un en güncel işlemcisi olan Snapdron 821 işlemciyle gelen Google Pixel 4GB LPDRR4 RAM’e sahip. 32GB ve 128GB dahili hafıza seçeneklerine sahip olan cihazın kamerasının bugüne kadar üretilmiş en iyi akıllı telefon kamerası olduğu konusunda Google oldukça iddialı.

12.3MP çözünürlükte kameraya sahip olan cihazın kamerası F2.0 diyafram açıklığına sahip. 8 MP ön kamerası bulunan Pixel optik görüntüleme özelliğini de bünyesinde barındırıyor.

Cihazda plastik cam ve metal malzemeler kullanılmış ve bataryası 2770mAh kapasiteye sahip. Cihaz 15dk şarjla 7 saat kullanım ömrü vadediyor.

Bir çok açıdan rakiplerine kafa tutan hatta öne geçen cihazın piyasada kullanılma oranı arttıkça ilk şikayetler de rapor edilmeye başlandı. Qualcomm’un X12 modeminin yer aldığı cihazda belirtilen sorun LTE bağlantısının sağlanamaması ve cihazın otomatik olarak bağlantı kalitesini düşürdüğü yönünde.

Fakat sorunu inceleyenler yazılımsal bir güncelleme ile problemin çözülebileceğini belirtiyorlar.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK