Google Now Türkiye’de Kullanıma Açıldı!

Google Now Türkiye’de Kullanıma Açıldı!

0
PAYLAŞ

Google Now Türkiye’de kullanıma açıldı. Google Now kişisel asistan hem Android hem de iOS kullanıcıları için Türkiye’de de aktif hale getirildi.

google-now

Google’ın uzunca bir süredir üzerinde çalıştığı kişisel asistanı Google Now, nihayet Türkiye’de de kullanıma sunuldu. Hem Android hem de iOS kullanıcıları için aktif hale getirilen uygulamanın sloganı “Google ile daha fazlasını yapın”. Akıllı telefonla yapılacak olan işlemleri kolaylaştıran ve sesli komutlar aracılığıyla çeşitli görevler gerçekleştirebilen Google Now, ücretsiz olarak indirilip kolayca kullanılabiliyor.

Google Now, gün içerisinde ihtiyacınız olan tüm bilgileri karşınıza getiriyor. Trafik bilgisi, hava durumu, takvim, etkinlikler ve çok daha fazla bilgiyi Google Now sizin için kolayca ve tam zamanında gösteriyor. Bu uygulama elbette yalnızca akıllı telefonlar için de değil; aynı zamanda tabletlerden de kullanılabiliyor.

Google Now bazı akıllı telefonlarda ufak bir ayar gerektirebiliyor. Mobil aygıtlarına bu uygulamayı kuranların öncelikle dil seçeneklerinden İngilizce dili eklemeleri ve onaylamaları gerekebiliyor. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Google Now aktif oluyor ve kullanılmaya başlanıyor. Hemen akabinde Türkçe seçeneğe dönerek, Google Now’ı istediğiniz gibi Türkçe kullanabilirsiniz.

Google Now:

– Google Now (Android)
– Google Now (iOS)