Google Nexus Akıllı Saatler Sızdırıldı

Google Nexus Akıllı Saatler Sızdırıldı

0
PAYLAŞ

Google&HTC işbirliği çerçevesinde çıkacak Nexus akıllı telefonlar beklenirken ortaya çıkan akıllı saatler Google’ın bu yıl Nexus ailesine yeni üyeler de ekleyeceğine işaret ediyor.

Nexus Smartwach

Google’ın cep telefonlarından sonra akıllı saatler için de geliştirdiği işletim sistemi Android Wear bir çok akıllı telefon üreticisi tarafından da kullanılmaya başlandı. Giyilebilir teknoloji ürünlerinin başını çeken akıllı saatler günümüzde oldukça popüler dolayısıyla Google da Nexus programı çerçevesinde yeni saatlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Android Wear; Google tarafından geliştirilen, Akıllı saatler ve giyilebilir teknolojik bilgisayarlar için kullanılması planlanan bir Android sürümüdür. Android sürümü 4.3 (Android Jelly Bean) veya daha yeni, ya da iOS 8.2 sürümü veya daha yeni sürümle çalışan Google’ın eşleştirme uygulamasından sınırlı desteği ile, cep telefonları ile eşleştirme tarafından yapılır. Android Wear teknoloji ve SmartWatch form faktörü içine mobil bildirimleri ile Google Now’a entegredir. Aynı zamanda Google Play Store’dan uygulama indirmek için yeteneği ekler.

Android Wear, uygulamaları bir dizisi ve özellikleri yanı sıra Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısını destekler. Sistemin Yüz stillerine yuvarlak, kare ve dikdörtgen dahildir. Yayımlanan cihazlar Motorola Moto 360, LG G Watch, ve Samsung Gear bulunur. Donanım üretim ortaklarına ASUS, Broadcom, Fossil, HTC, Intel, LG, MediaTek, Imagination Technologies, Motorola, Qualcomm, Samsung, Huawei and TAG Heuer şirketleri dahildir.

İlk altı ayında, Canalys 720.000 üzerinde Android Wear saatlerinin sevk edildiğini tahmin ediyor. 15 Ocak 2016 itibariyle Android Wear – da bir milyon ila beş milyon arası uygulama yüklemeleri vardır. Android Wearın 2015 yılında akıllı saat pazarının % 10’unu tuttuğu tahmin edilmiştir.

Sızdırılan yeni saatlerin isimlerinin Angelfish ve Swordfish olduğu söyleniyor. Angelfish kod adlı saatin 14mm kalınlıkta 43.5mm çapında dairesel yapıda olduğu, Swordfish’in ise 10.6mm kalınlıkta 42mm çapında olduğu da gelen bilgiler arasında. Metal çerçeveye sahip saatler kısa bir süre önce tanıtılan Android Wear 2.0 ile karşımıza çıkacak. Saatlerin sonbaharda Nexus akıllı telefonlarla birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK