Google Kamera Uygulaması Play Store’da

Google Kamera Uygulaması Play Store’da

0
PAYLAŞ

Google’ın yeni Kamera uygulaması Google Play Store’da.

Google Play Store’a bu sabah yeni bir uygulama daha ekledi. Android’in son sürümü olan KitKat 4.4’e sahip akıllı telefonlarda da çalışan Google Kamera uygulamasının yapısı aynı Nexus cihazlar da bulunan Photo Spheres uygulamasına benziyor.  Photo Spheres‘ı ilk kez duyanlar için bu fotoğraflar ilk tanıtılan Jelly Bean işletim sistemi içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz.

 

google-camera-scroll

 

Bu nokta da asıl önemli olan nokta yeni ortaya koyulan bu Google Kamera uygulamasının geniş bir kitleye ulaşacak olması. Sonuç olarak ilk Jelly Bean sürümüne sahip olan akıllı telefon kullanıcısından son KitKat sürümüne sahip olan akıllı telefona sahip olan kullanıcıya kadar bütün Android Telefon sahipleri sürükleyici 360 derece fotoğraf deneyimine sahip olabilecek.

Temel olarak bu uygulama içerisinde yer alan 360 derece görüntüler normal bir panorama mantığı ile işliyor. Photo Sphere’in 360 derece fotoğraflarının bu yeni Google uygulamasında kullanılması yepyeni bir topluluk ve trend başlatabilecek kapasiteye sahip.

Google Kamera uygulamasında yer alan diğer dikkat çekici özellikler arasında Panorama ve Flu yapma özellikleri yer alıyor. Bu özellik sayesinde profesyonel SLR fotoğraf makinelerinden alınabilen alan derinliği katma ve arka planın flu bir şekilde gözükmesi sonuçları akıllı telefonlara taşınmış oluyor.

Uygulamanın diğer özelliklerine bakacak olursak daha büyük fotoğraf çekme butonu ilk bakışta dikkat çekiyor. Öte yandan Google Kamera’nın herhangi bir piksel kaybı olmadan kamera sensöründen gelen en yüksek çözünürlükte fotoğraf çekilebilmesini sağlaması da oldukça etkileyici.

Uygulama Amerika’da Play Store’da ki yerini aldı ancak henüz ülkemizde indirilebilir durumda değil.

OnePlus One Rakiplerini Geride Bırakıyor

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK