Google, Chrome’un Bildirim Merkezini Kapatıyor

Google, Chrome’un Bildirim Merkezini Kapatıyor

0
PAYLAŞ

Google, çok az kişi tarafından kullanıldığı gerekçesiyle Chrome‘un bildirim merkezini kaldırıyor.

google chrome bildirim merkezi

Google, geçtiğimiz Ekim ayında söz vermiş olduğu gibi web tarayıcısı Chrome’un masaüstü bildirim merkezini dün yayınladığı en son güncellemeyle birlikte kaldırıyor. Söz konusu merkezi ilk olarak 2013 yılında kullanıma sunan firma, bu hizmetine geçtiğimiz Nisan ayında web bildirim standardı için bir destekle güncelleme getirmişti. Fakat sonunda bu merkezin gerekli olmadığına karar veren Google, bu hizmeti son derece sınırlı sayıda kullanıcının ziyaret ettiğini belirtti.

Windows, Mac ve Linux üzerinde Chrome’un 47. sürümüne güncelleme yapan kullanıcılar görev çubuklarında bu merkezi artık göremeyecek olsalar da, söz konusu hizmetin Chrome OS üzerinde kullanılmaya şimdilik devam edeceği belirtiliyor.

Google, söz konusu merkezin kaldırılmasının Chrome’u daha dinamik bir hale getirerek modernize edeceğini ama bu kararın firmanın bu tarz bildirimlerden vazgeçtiği anlamına gelmediğini açıkladı. Bunun yerine firmanın web bildirimlerinin kullanıcıların Chrome’u kendilerine daha uygun bir hale getirmelerine olanak tanıdığı ifade edildi. Zira, Chrome kullanıcıları bu tarz bildirimeri tekil web sayfaları için düzenleyebiliyor ve aynı zamanda onların Android cihazlar üzerindeki düzenli uygulama bildirimleriyle birlikte görünmelerini sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar bu bildirimlere Google’ın ana sayfasından da hala erişebiliyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK