Google, Chrome OS ve Android Platformunu Birleştiriyor

Google, Chrome OS ve Android Platformunu Birleştiriyor

0
PAYLAŞ

Google, iki önemli işletim sistemi; Chrome OS ve Android’i birleştirme kararı aldı.

google android chrome

Google‘ın yarattığı iki işletim sistemi yakında birleşiyor. The Wall Street Journal‘da yer alan habere göre, dizüstü bilgisayarlarda kullanılan Chrome işletim sistemi, Android’le birleştirilecek ve bu birleşik işletim sisteminin (OS) detayları da önümüzdeki yıl ortaya çıkacak. Söz konusu haber göre, temelde Chrome’un Android işletim sistemine bir anlamda dahil edileceği ve bunun nedeninin de Android’in açık ara çok daha yaygın bir işletim sistemi olması olarak gösterildi. Bu iki işletim sistemini birleştirmek, Android’in dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda çalışacağı anlamına geliyor.

Böyle bir yenilik elbette, örneğin Google Play Store desteği gibi önemli değişiklikleri de beraberinde getirecek. Chromebook’ların da bu doğrultuda yeni işletim sistemini vurgulamak adına yeni bir ada sahip olacağı belirtiliyor.

The Verge‘de yer alan bir habere göre, Chrome OS ve Android’in bu birleşmesinin önümüzdeki yıl düzenlenecek olan Google I/O’da tanıtılacağı doğrulandı. Söz konusu hamlen, Google‘ın sahip olduğu platformların sayısını olabildiğince en aza indirme çabasının bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Bu yeni işletim sisteminin 2017 yılı içerisinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK