Google Arama Sonuçlarında Siyah Renk Kullanabilir

Google Arama Sonuçlarında Siyah Renk Kullanabilir

0
PAYLAŞ

İnternetin en büyük arama motoru Google, yıllardır arama sonuçlarında yer alan linklerinde mavi renk tonunu kullanıyor. Bir ikon haline gelen ve kullanıcıların uzun zamandır benimsediği renk, yakın zamanda gelecek bir yenilik ile siyah renge dönebilir.

google siyah

Google’ın özel olarak belirlediği test kullanıcılarına bir süre önce sunduğu güncelleme paketinde daha önce mavi renkte görünen arama sonuçları linklerinin siyah olarak değiştiği görülüyor. Dünyaca ünlü arama motorunun yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre Google, uzun zamandır sürdürdüğü test programında pek çok yeniliği deniyor ve siyah renkli linkler de bunlardan yalnızca birisi. Yani kullanıcıların gözünde ikonik bir anlamı olan mavi rengin kesin olarak siyaha döneceği belli değil. Üstelik pek çok kullanıcı da köklü sayılabilecek bu yenilikten memnun değil.

Twitter üzerinden kullanıcılar #BringBacktheBlue hashtagiyle yapılması planlanan bu yeniliğin iptal edilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Paylaşılan görsellere bakılırsa arama linklerinin renklerinin değişmesi her ne kadar önemli bir yenilik olsa da gözü oldukça yoruyor. Bakalım Google kullanıcıların tepkisini görüp test edilen bu yenilikten geri adım atacak mı?

Google-results