Google: Android One Platformu Halen İlgi Görüyor!

Google: Android One Platformu Halen İlgi Görüyor!

0
PAYLAŞ

Google’ın Nexus’tan sonraki ikinci referans ürün programı Android One, ülkemizde General Mobile tarafından temsil ediliyor. Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan ve kutusundan çıkardığımız GM5 Plus modelinin de yer aldığı platform son zamanlarda Google’ın yüzünü güldürmeyi başarıyor.

android one

2014 yılında başlatılan platformun kullanıcılar tarafından yeterli desteği görmediği için yakın zamanda Google tarafından fişinin çekileceği iddia edilmişti. Google’ın iş geliştirme müdürü ve Android – Chrome ortaklık birimi sorumlusu Mike Hayes’a göre platform halen gelişmekte olan pek çok üretici tarafından ilgiyle takip ediliyor. Ayrıca şuana kadar giriş ve orta sınıfta temsil edilen başarılı platform, bundan böyle donanımsal olarak geniş bir kapsama kavuşacak. Yani Android One kullanıcıları General Mobile GM5 Plus gibi orta-üst sınıfa hitap eden cihazları daha sık görebilecekler.

Mike Hayes, OEM cihaz üreticilerinin bu programda çalışmalarını sürdürdüğüne vurgu yaparak donanımsal özelliklerin tamamen üreticilere bağlı olduğunu belirtti. Google tarafından kesin bir zaman dilimi ortaya konulmasa da Android One ürünlerinin gelecek dönemde pazar payını arttırmasının beklendiği ifade ediliyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK