Google Allo ve Duo, Play Store’daki Yerini Aldı!

Google Allo ve Duo, Play Store’daki Yerini Aldı!

0
PAYLAŞ

Google, dün düzenlediği I/O 2016 geliştiriciler toplantısında iki yeni uygulaması olan Allo ve Duo’yu kullanıcılara tanıtmıştı. Yaz aylarında kullanıma sunulacak olan 2 uygulama da geçtiğimiz saatlerde Android’in uygulama marketi Play Store’da listelenmeye başladı.

 

google allo duo

Apple’ın iMessage uygulamasına ciddi bir rakip olacak olan Google Allo, kullanıcılarına akıllı bir mesajlaşma deneyimi vaat ediyor. Google Asistan yardımıyla mekan rezervasyonu, sinema bileti alma, yemek siparişi gibi işlevleri yapabildiğiniz uygulamada pek çok yeni emoji sayesinde arkadaşlarınıza duygularınızı ifade edebiliyorsunuz. Yazı boyutunu büyütüp küçültme, linkli görsel paylaşımı da Allo’nun sahip olduğu önemli özelliklerin arasında yer alıyor.

Google I/O 2016 konferansında tanıtılan bir başka uygulama olan Google Duo ise kullanıcılara internet üzerinden HD kalitesinde görüntülü görüşme imkanı sunuyor. Knock Knock adlı özellik sayesinde daha aramayı yanıtlamadan karşı tarafın size özel olarak gönderdiği görüntüyü görebiliyorsunuz. Yüksek güvenlik protokolleriyle yaptığınız görüşmeleri şifreleyen uygulama, Google mühendislerine göre dünyanın en hızlı video görüşme uygulaması olacak. Yaz aylarında Android ve iOS platformunda yayınlanacak olan 2 uygulama için Play Store’daki haber ver özelliğini kullanabilir, bu sayede Allo ve Duo’yu ilk defa siz deneyebilirsiniz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK