Google Akıllı Saatlerini 2017 Başında Tanıtabilir

Google Akıllı Saatlerini 2017 Başında Tanıtabilir

0
PAYLAŞ

Teknoloji devi Google kısa bir süre önce Nexus programını sonlandırarak Pixel serisini tanıttı. Uzun bir bekleyişin ardından böylece akıllı telefon pazarına Google ismi de girmiş oldu. Son gelen bilgilere göre Pixel serisinin yanı sıra Google 2017 yılının başında akıllı saatlerini de tanıtmaya hazırlanıyor. Saatler pek tabii Android Wear’la gelecek.

Google’ın cep telefonlarından sonra akıllı saatler için de geliştirdiği işletim sistemi Android Wear bir çok akıllı telefon üreticisi tarafından da kullanılmaya başlandı. Giyilebilir teknoloji ürünlerinin başını çeken akıllı saatler günümüzde oldukça popüler dolayısıyla Google da Pixel programı çerçevesinde yeni saatlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Android Wear; Google tarafından geliştirilen, Akıllı saatler ve giyilebilir teknolojik bilgisayarlar için kullanılması planlanan bir Android sürümü. Android sürümü 4.3 (Android Jelly Bean) veya daha yeni, ya da iOS 8.2 sürümü veya daha yeni sürümle çalışan Google’ın eşleştirme uygulamasından sınırlı desteği ile, cep telefonları ile eşleştirme tarafından yapılıyor. Android Wear teknoloji ve SmartWatch form faktörü içine mobil bildirimleri ile Google Now’a entegredir. Aynı zamanda Google Play Store’dan uygulama indirmek için yeteneği ekliyor.

Sızdırılan yeni saatlerin isimlerinin Angelfish ve Swordfish olduğu söyleniyor. Angelfish kod adlı saatin 14mm kalınlıkta 43.5mm çapında dairesel yapıda olduğu, Swordfish’in ise 10.6mm kalınlıkta 42mm çapında olduğu da gelen bilgiler arasında. Metal çerçeveye sahip saatler kısa bir süre önce tanıtılan Android Wear 2.0 ile karşımıza çıkacak. Saatlerin sonbaharda Nexus akıllı telefonlarla birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK