Godzilla’dan Yeni Fragman Yayınlandı

Godzilla’dan Yeni Fragman Yayınlandı

0
PAYLAŞ

Godzilla serisini yeniden hayata döndürmeyi amaçlayan yeni filmden ikinci fragman yayınlandı.

Godzilla ilk olarak Ishirō Honda’nın aynı isimli 1954 yapımı filminde ortaya çıkmış ve ardından geçen yıllarda popüler kültürün en tanınan figürlerinden biri olmayı başarmıştı. 28 farklı Japonya yapımı filmde yer verilen bu ünlü Japon canavarı, nihayet 1998 yılında da ünlü yönetmen Roland Emmerich tarafından Hollywood’a taşınmıştı. Üstelik muazzam bir popülerliğe ulaşan bu canavarın maceraları beyazperdeyle de sınırlı kalmadı. Godzilla bugüne kadr çizgi romanlara, kitaplara, televizyon dizilerine ve oyunlara malzeme oldu.

godzilla_fragman_scroll

Bu popülerliği dikkate alındığında, son dönemde eline geçirdiği her popüler seriyi yeniden çeken Hollywood’un sonunda Godzilla‘ya da el etmesi pek şaşırtıcı olmadı. Yeni Godzilla filmini çekmesi için, 2010 yılında yönettiği İstila (Monsters) filmiyle adını duyuran Gareth Edwards görevlendirildi ve böylece filmin yapım aşaması başlamış oldu. Ancak ilk başlarda diğer yeniden yapımlar gibi orijinallikten uzak bir yeniden çevrim olması beklenen Godzilla‘nın, ilk fragmanı geçtiğimiz aylarda yayınlandı ve filme olan bakışı değiştirerek tüm sinemaseverleri heyecanlandırmayı başardı.

Mayıs ayında vizyona girecek olan Godzilla için meraklı bekleyiş sürerken, filmden ikinci fragman da Warner Bros stüdyosu tarafından yayınlandı. Yayınlanan ilk fragmanı benzer bir şekilde ünlü canavarın kendisini pek az gösteren bu yeni fragmanda, filmin hikayesine ve orijinal filmle olan bağlarına daha çok yer verilmiş. Başrollerinde Aaron Taylor-Johnson (Savages), Elizabeth Olsen (Oldboy), Bryan Cranston (Breaking Bad), Juliette Binoche (Cosmopolis), David Strathairn (Lincoln), Ken Watanabe (Inception), ve Sally Hawkins (Blue Jasmine)’in yer aldığı Godzilla, ülkemizde 16 Mayıs 2014’te vizyona girecek.

BioWare Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK