Giriş Seviyesi Intel Skylake İşlemcilere Overclock Yasağı

Giriş Seviyesi Intel Skylake İşlemcilere Overclock Yasağı

0
PAYLAŞ

Intel’in yeni işlemci ailesi Skylake’te son zamanlarda sıkça karşılaştığımız overclock tarihe karışıyor. Giriş seviyesi Intel Skylake’lere overclock yasak!

Giriş Seviyesi Intel Skylake İşlemcilere Overclock Yasağı

Intel’in sevilen yeni nesil işlemci ailesi Skylake ile ilgili önemli bir karar verildi. Bugüne kadar kimileri uygun fiyatlı Intel Skylake işlemcileri alıp, overclock, yani hız aşırtma uygulayarak daha üst düzeyde performans alıyordu. Intel bu döneme nokta koydu. Artık uygun fiyatlı Skylake işlemcilere overclock yapılamayacak.

Intel tarafı buna sebep olarak bu işlemcilerin hız aşırtma işlemlerine uygun olmadığını gösteriyor. Yani Intel’in söylediğine göre bu işlemcilerde hız aşırtma işlemleri hiç sağlıklı değil. Bunun ne denli doğru olduğu ve arkasında başka bir sebep yatıp yatmadığı bilinmez ancak kullanıcılar bu karardan memnun değiller. Bu çaba, Intel’in kullanıcıları daha üst seviye işlemcilerini aldırmak istemesi olarak da görülebilir.

Şirket engeli güncelleme ile verecek ve bu konuyu gerekli şirketlerle konuşacak. Siz bu değişim hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK