Gigabyte GTX 970 Twin Turbo Ekran Kartını Duyurdu

Gigabyte GTX 970 Twin Turbo Ekran Kartını Duyurdu

0
PAYLAŞ

Gigabyte, blower tipi soğutma sistemi kullanan fabrika çıkışı hızaşırtmalı Geforce GTX 970 Twin Turbo (GV-N970TTOC-4GD) ekran kartını duyurdu.

gigabyte-gtx-970

Özel tasarımlı ekran kartlarında Windforce soğutma sistemlerini görmeye alışık olduğumuz Gigabyte, ilginç tasarımlı bir GeForce GTX 970 modeline imza attı.  Geforce GTX 970 Twin Turbo (GV-N970TTOC-4GD) olarak adlandırılan yeni model, ilk bakışta dış görünüş ve soğutma sistemiyle referans tasarımlı kartlara benzese de soğutma sisteminde önemli bir farklılık yer alıyor.

gigabyte-gtx-970-2

Kartın isminde yer alan Twin Turbo ibaresi her ne kadar çift fanlı bir sistemi akıllara getirse de Gigabyte bu terimi daha farklı bir amaç için kullanmış. Kartın arka yüzeyine baktığımızda kısa baskı devresinin devamında çift tarafı açık bir blower fan yer alıyor. Fanın iki tarafınında açık olması hem daha iyi bir soğutma performansı sağlıyor hemde daha sessiz çalışabiliyor. Tabi kartın oluşturduğu sıcak havanın direkt olarak kasa dışına atılması ve kasa içi sıcaklığını açık soğutuculara kıyasla çok daha az etkilediğini de unutmamak gerek.

Hızaşırtmalı ve hızaşırtmasız olarak iki farklı modelde satışa çıkacak ekran kartın çekirdek frekansı sadece 25 MHz arttırılarak 1101 MHz seviyesine getirilmiş. Bellek saat frekanslarının 7012 MHz’de tutulduğu ekran kartının hızaşırtmalı modeli yurtdışında 300$ seviyesinde, normal modelin ise 290$ civarında satılması bekleniyor.

Gigabyte R7 370 İnceleme

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK