General Mobile’ın Yerli Tableti Satışa Sunuldu

General Mobile’ın Yerli Tableti Satışa Sunuldu

0
PAYLAŞ

General Mobile, Türkiye’nin ilk yerli üretim tableti e-tab’ı 25 Kasım 2011 tarihinde WOW İstanbul Otel’de düzenlediği bir basın toplantısıyla tanıttı. Toplantıya General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü ve BTK Başkanı Tayfun Acarer katıldı.

Toplantıda konuşan General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü “e-tab’ı üretirken daha önce cep telefonu üretiminde elde ettiğimiz tecrübeyi kullandık. Olabildiğince Türk tüketicisinin kullanabileceği basit ve hızlı bir arayüz hazırladık. İçine birçok uygulama ekledik. Bugün de bu hayalin gerçek olduğunu hep birlikte gördük. Android İşletim Sistemi’ni kullanarak birçok içerik tasarladık. e-tab’teki yerli katkı payı şu anda %26 civarında. Hedefimiz, 2012 yılı sonuna kadar yerli katkı payını 2 katına, 2013 yılı sonuna kadar ise, yerli katkı payını daha da artırarak %70 -%80’lere çıkarmaktır” dedi. Gölcü gündemdeki Fatih Projesi’ne de hazır olduklarını ifade etti.

Galeri: Android 4.0’lı ilk tablet

BTK Başkanı Tayfun Acarer ise “Bilişim Sektörü fırsatlar içeren bir sektör. Türkiye de bu konuda son yıllarda çok hızlı gelişiyor. 2019 yılında tabletlerden izlenen televizyon oranı normal televizyonlardan seyredilenlere oranla fazla olacak. Bizim için katkı payı ne olursa olsun, bu ürünün %5’i bile yerli üretim olsa tamamının yurtdışında üretilmesinden iyidir” dedi.

Android 4.0 Hazırlıkları Başladı

General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcük, güncelleme konusuna önem verdiklerini belirterek hata tespit edildiğinde kullanıcılara OTA sistemiyle güncelleme sunulacağını söyledi. Bunun yanında Gölcük, e-Tab için Android 4.0 güncellemesi üzerinde çalışmaya başladıklarını ve birkaç ay içerisinde güncellemeyi yayınlayacaklarını açıkladı.

Bakan Yıldırım İstedi, Fiyat Düştü

BTK Başkanı Tayfun Acarer konuşma esnasında e-Tab’in fiyatına değindi ve ”Binali Yıldırım 899’yi yüksek bulduğunu söyledi. Ben de sizden bu konuyu yeniden gözden geçirmenizi istiyorum” dedi. Bunun üzerine daha önce 899 TL’den satılacağı açıklanan e-Tab’in fiyatı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın isteğiyle  799 TL’ye indi. e-Tab, dün itibariyle satışa sunuldu.

General Mobile’dan Geliştiricilere Çağrı

General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcük, yazılım konusuna çok önem verdiklerini belirtti ve tüm Android geliştiricilerini işbirliğine çağırdı. Gölcük’ün geliştiricileri çağrısı şu şekilde;

”Türkiye’deki tüm yazılım geliştiricilere sesleniyorum. Herkese kapımız açık, bize ulaşmaları yeter. Projelere destek olmaya, iş olanakları sağlamaya hazırız”

General Mobile e-Tab’in teknik özellikleri için ikinci sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK