General Mobile Discovery’e 4. Kez Güncelleme Geliyor!

General Mobile Discovery’e 4. Kez Güncelleme Geliyor!

7
PAYLAŞ

Hem uygun fiyatı ile hem de sunduğu özellikler ile piyasaya çıkmasından beri birçok güçlü cihaz ile karşılaştırılmış ve gündeme oturmuş telefonlardan biri olan General Mobile Discovery’e gelen 3. güncellemeden sonra yeni bir güncelleme geliyor.

En son gelen güncelleme ile Shake & Brush gibi yenilikçi özelliklerden biri olan güncellemeler gelmişti. Gelecek olan 4. güncelleme ile gelmesi beklenen özellikler ise belli oldu.

GeneralMobileDiscovery-2

General Mobile’ye gelecek olan yenilikler:

Arayüz, performans, güç ve sistem gibi birçok farklı bölümde iyileştirmeler bulunuyor. Klavye güncellenerek yeni nesil mobil klavye olan hareketle yazma eklendi. Ayrıca Türkçe sözlük iyileştirildi. Bunun yanında durum çubuğunda farklı kısa yollar eklendi. Telefonun tuş kilidi olsa bile durum çubuğunun kullanılması aktifleştirildi.

Mesaj bölümünde de yenilikler bulunuyor. Bu bölümde arayüz değiştirildi ve ikonlar da bununla beraber yenilendi. Arama bölümündeki Türkçe sorunları düzeltilerek Türkçe desteği tam anlamıyla sunuldu. Tarayıcı da da yenilikler bulunuyor. Arayüz iyileştirilirken Chrome Bookmark özelliği eklendi. Kameraya gelen güncelleme ile çekilen resim ve videoların nereye kayıt edileceğini seçme özelliği eklendi. Yeni widgetler eklendi. Bunlar dünya saati gibi işimizi kolaylaştırmak için kullanabileceğimiz widgetler. Bunun yanında M4A müzik formatını da yürütebilme özelliğine de kavuştu.

GeneralMobileDiscovery-1
General Mobile Discovery’nin özelliklerinden bahsedecek olursak Android 4.2 işletim sistemine sahip bu telefonda MIUI arayüzü bulunuyor. 1 GB RAM kullanılan bu cihazda 4 GB dahili kafıza bulunuyor. Bunun yanında microSD kart desteği de bulunmakta. 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde 4.7 inç ekrana sahip olan cihazın ekranı 312 ppi değerinde.

4 çekirdekli ARM Cortex A7 işlemcinin yanında PowerVR SGX 544 MP GPU’su bulunuyor. 1.2 GHz hızı bulunan bu cihazın 1800 mAh değerinde bataryası bulunuyor. Az güç tüketen ve Çift SIM desteği gibi birçok özelliği bulunan bu cihaz 8 megapiksel arka kamerası ile 2 Megapiksel ön kamerası bulunuyor. 600 TL civarında sunulan bu cihaz belki yeni çıkan cihazlara göre düşük kalsa bile orta segmentteki fiyat performans oranındaki güçlü cihazlardan biri.
Nexus 5’in Pil Performansı Nasıl?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

7 YORUMLAR

  1. her nekadar fiyat performans urunu olsada marka sından dolayı pek tercih edilmiyor cunku ıkıncı el bu fıyatlar 600 750 tl arası htc one x one s gıbı teller alınabılıyor.

  2. bn discovery 16 gb kullanıyorumtelefon çok güzel 1 aydır kullanıyorum hiç bi sıkıntı yok s3 den hemen hemen aynı fiyat bakımından çok güzel herkeze tavsiye ederim

  3. Yaklaşık 1,5 ay önce General Mobile Discovery 4 GB Cep telefonu aldım. Tek kelime ile toplam sonuç Mükemmel. Her özelliği çok iyi. Şiddetle Tavisye ederim.

  4. SAMSUNG S3 – S4 İLE EŞ DEĞER Bİ TELEFON. KESİNLİKLE ÖNERİRİM. ALMAK İSTEYİPTE AKLINDA SORU İŞARETLERİ OLAN İNSANLAR İÇİN SÖYLÜYORUM TEREDDÜT ETMEDEN ALSINLAR…SAMSUNG 1000 TL VERMEK YERİNE BUNU ALMANIZI KESİNLİKLE ÖNERİRİM. ŞIK, KİBAR, HAFİF. VALLA BİLLAHA ŞAHANE Bİ TELEFON…1 HAFTADIR KULLANIYORUM…SIRF ALMAK İSTEYİP KARARSIZ KALANLAR İÇİN BÜTÜN SİTELERE YAZIYORUM…SAMSUNG S3 – S4 YERİNE KESİNLİKLE DİCOVERY. PARANIZI YAKMAYIN.

    ŞARJ KONUSU, BU AKILLI TELEFONLARIN HEPSİ İÇİN GEÇERLİ… EKRANI KOCAMAN OLDUĞU İÇİN, SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİNDE ÇOK KALINDIĞI İÇİN, ŞARJI ESKİ TELEFONLAR GİBİ 1 HAFTA GİTMİYOR TABİKİ, BU ÇOK NORMAL BİŞEY…SADECE BU TELEFON İÇİN DEĞİL, BÜTÜN AKILLI TELEFONLARDA ŞARJ AZ GİDİYOR…

BİR CEVAP BIRAK