Geleceğin Cihazları Görücüye Çıktı

Geleceğin Cihazları Görücüye Çıktı

0
PAYLAŞ

Samsung Electronics, 18-21 Şubat tarihleri arasında, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesine yönelik gerçekleştirdiği Forum etkinliğinde, tüketici elektroniğindeki vizyonunu gözler önüne seren yeni ürünler ve hizmetlerini tanıttı.

 

Samsung, TV deneyimini yeniden tanımlayan Smart TV’lerden, hiper bağlantılı fotoğraf makinelerine, akıllı beyaz eşyalardan ve çok yönlü PC’lere kadar uzanan yeni ürün gamını gün yüzüne çıkardı. Öyle ki Samsung, tüketicilerine vermiş olduğu sözü; televizyon, beyaz eşya, bağlantılı fotoğraf makineleri, PC’ler ve yazıcılarında sunduğu inovasyon ile ortaya koydu.

Bu sayede de, neredeyse bütün yeni ürünleri ile, ürün kategorilerini nasıl yeniden tanımladığını ve içerikle ilgili aralıksız buluşları, “sezgisel kontrol” özelliği ve kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimleriyle tüketici elektroniğini nasıl canlandırdığını gerçekleştirdiği Forumda gösterdi.

Samsung Mena Forum 2013

2012 yılında TV pazarı da dahil olmak üzere faaliyet gösterdiği tüm kategorilerde lider olan Samsung, tüm bölgedeki TV pazarında adet bazında satışlarda %18 artış sağlarken; gelirde de %18 büyüme elde etti.

 

Samsung bu yıl “ev eğlencesi” pazarında yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. Buna en güzel örnek Premium TV segmentinde, dört çekirdek işlemcili ilk Samsung televizyonu olan, F8000 LED TV’yi tanıtması oldu. Boyutları 75 inçe varan F8000 LED TV, ultra ince profil, çeyrek inç kenar inceliği ve televizyona sanki havada süzülüyormuş izlenimi veren kavisli ayağa ile büyük sükse topladı.

Samsung aynı zamanda ilk 85 inç Ultra High Definition TV (UHD TV) olan 85S9000’i de kullanıcılarına tanıttı. 85S9000’in göz alıcı, “Zamanın Ötesinde Galeri” tasarımı TV işçiliğinde standartları yeniden belirliyor. Çerçevesi ürüne havada süzülüyormuş gibi bir görünüm  veren Samsung, 85 inç ekran ile klasik minimalizm 85S9000’de bir araya getirmesi ile fark yaratıyor.   

UHD TV 85S9000, benzersiz görüntü detayı ve netlik sağlayarak Full HD görüntüde dört kat daha fazla çözünürlük sunuyor. HD ve Full HD içeriği UHD çözünürlüğe otomatik olarak dönüştüren ölçeklendirme motoru sayesinde, görüntüleme deneyiminde tamamen yeni bir dünya vaat ediyor. 85S9000 aynı zamanda Samsung’u, düşük bant aralığında bile video kalitesini iki kat arttıran, yeni yüksek kompresyonlu video codec HEVC desteği sunan ilk TV markası yapıyor. 

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK