Geçtiğimiz İki Yılda En Çok Bu Telefonları Konuştuk

Geçtiğimiz İki Yılda En Çok Bu Telefonları Konuştuk

9
PAYLAŞ

Müthiş bir devinim içindeki akıllı telefon sektörünün, geriye dönüp baktığımızda müthiş bir evrim sürecinden geçtiğini görüyoruz. Biz de bu sürece son iki yıllık ölçekte galerimizde yakından bakalım istedik.

Mobil cihazlar ile bilgisayar sektörü artık birbirine çok yakın çizgilerde gelişim gösteriyor. Kısa bir süre öncesine kadar mobil cihazlar için standartlaşmış dediğim teknolojiler, bilgisayarların değişmez bir unsuru olabiliyor. Zaten 2011 yılında kişisel bilgisayar satışlarının akıllı telefon satışlarını geride bırakması tam olarak böyle bir durumun ifadesi aslında.

En Çok Ses Getiren Telefonlar

Artan donanım hızları ile neredeyse bilgisayarlar ile yarışacak düzeye gelen akıllı telefon sektörü, birçok bilgisayar üreticisinin de bu alana dahil olmasıyla rekabetin çok kanlı yaşandığı bir alan haline geldi. Intel’in Medfield mimarisi, Windows’un ARM tabanlı işlemcilere destek vermesi, ilerleyen süreçte yaşanacak savaşın dozunu da artıracak en ciddi iki unsur olarak dikkat çekiyor.

Yazımızın en başında geçtiğimiz süreçte çok ciddi bir evrim yaşandı dedik. Peki bu süreçte tüm dünyada en çok ses getiren ve satış rakamları ile olmasa bile kullanıcıların en çok dikkatini çeken telefonlar hangileriydi? Şimdi gelin son iki yılın en özel akıllı telefonları arasında zamanda bir yolculuğa çıkalım.

İşte son iki yılın en çok dikkat çeken akıllı telefonları:

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

9 YORUMLAR

  1. Her ne kadar listeye almamış olsanız da bence Xperia Arc 2011in en çok konuşulanlarından biriydi özellikle tasarımıyla. Tabi yorum sizin bir şey diyemeyiz.

  2. Aslında haklılık payınız var ancak Xperia Arc ve sonrasında gelen SonyEricsson etiketli telefonlar, Sony ile Ericsson arasındaki uzlaşmazlığın kurbanı olmuş izlenimi verdi. Bu nedenle Xperia ARC’ı dahil etmedik. Onun yerine X10 yazılabilirdi belki fakat o da biraz daha eski bir sürecin ürünü olduğundan listeye giremedi. Güzel yorumunuz için teşekkürler.

  3. Elbette ki listeye girmesi gereken daha onlarca model sayılabilir ancak biz öncesinde ve satış sonrasında cihazın imajı, bugün bile bilinir olması, ülkemizde gördüğü ilgi ve satış zamanı gibi durumları dikkate alarak listeyi hazırlamaya çalıştık. Atrix güzel bir üründü belki ancak Türkiye’de çok geç satışa sunuldu. Dolayısıyla stok eritme çabasının çok da dışına çıkabilen bir ürün olamadı ne yazık ki.

  4. Muhtemelen listeyi o anda akıllarına gelen telefonlara göre düzenlemişler. Listede olmaması gereken telefonlarda var. Burada olması gereken telefonlarda var. Neyse, sonuçta hazırlanmış işte

BİR CEVAP BIRAK