Geçen Yıl 36 Milyon PlayStation 4 Satıldı!

Geçen Yıl 36 Milyon PlayStation 4 Satıldı!

0
PAYLAŞ

Sony, geçen yıl 36 milyon PlayStation 4 satıldığını açıkladı. 2015’in son çeyreğinde 8.4 milyon satış yapılmıştı ve toplama bakıldığında 36 milyon PlayStation 4 satılmış.

sony-playstation-4

Aralık ayının sonunda, yani yılbaşı haftasında Sony, toplamda 5.7 milyon adet PlayStation 4 satarak yeni bir rekora imza atmıştı. Toplamda 35.9 milyon adede yükselen PlayStation 4 satışları, Xbox’ı geride bırakmayı başarmıştı. Ve PlayStation 4’ün satış rakamları her geçen gün artmaya devam ediyor. Geçen yıl son çeyrek raporlarına bakıldığında 8.4 milyon satışın gerçekleştiği Sony cephesinde konsol tarafında işler yolunda.

Bölgelere bağlı olarak Xbox One, PlayStation 4’ü bazı durumlarda satışlarda köşeye sıkıştırıyor ve küçük bir farkla geçebiliyor olsa da, genele bakıldığında Sony’nin üstünlüğü rahatlıkla görülebiliyor. Az önce de belirttiğimiz gibi 2015’in Ekim – Kasım – Aralık dönemini kapsayan son çeyrekte toplamda 8.4 milyon satış rakamına ulaşıldı ve bu sayede şirket 4.89 milyar dolar kazanç sağladı.

Sony, PlayStation 4 ile 2015 yılında toplamda 36 milyon adet satış gerçekleştirirken Microsoft ise 20 milyon Xbox One satışı gerçekleştirdi. Sony’nin bu yılki hedefleri satış rakamlarını daha da artırmak.

 

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK