Geçen Yaz Nerede “check-in” Yaptığını Biliyorum

Geçen Yaz Nerede “check-in” Yaptığını Biliyorum

0
PAYLAŞ

Sosyal ağlarda, arkadaşları keyifli tatil anılarıyla kıskandırayım derken, hırsızların kurbanı olmayın. Özel hayatının bütün ayrıntılarını sosyal medyada paylaşmayı seven biriyseniz, hırsızlara daha ayrıntılı bir soygun planı yapma fırsatı da sunmuş olursunuz.

Facebook, Google Plus, Foursquare ve benzer sosyal ağlar üzerinden “check-in” yapmak gittikçe daha popülerleşiyor. Özellikle yaz tatilinde nerede olduğunu ve ne yaptığını sosyal ağlardaki tüm arkadaşlara bildirmek neredeyse vazgeçilmez bir alışkanlığa dönüştü. Kulağa oldukça eğlenceli geliyor; ancak tam olarak nerede bulunduğunuzu herkese söylemenizin farklı güvenlik risklerini de beraberinde getirdiğini de unutmamak gerekiyor. Kaspersky Lab, web üzerinde gizliliği koruma ve güvenli bir şekilde check-in yapabilmekle ilgili önemli ipuçlarını sunuyor.

Geçen Yaz Nerede “check-in” Yaptığını Biliyorum 2

Sosyal ağlarda belki de en sık rastlananlar arasında, “Hey! Yeni arabama bakın”, “Bu restoranda yemek yiyorum” ya da “İş için yeniden Tokyo yollarında…” gibi bildirimler başta geliyor. Akıllı telefonların yetenekleri sayesinde bu bildirimlere fotoğraflar ve videolar da eşlik ediyor. Öyle ki “check-in” kavramı artık vazgeçilmez alışkanlıklarımızdan birine dönüştü. Tanıdıkların lüks bir otelde konakladığımızı, nişanlandığımızı, yeni bir ev satın aldığımızı veya hayranı olduğumuz bir sanatçıyla tanıştığımızı bilmelerini istememiz oldukça doğal. Peki ya güvenliğimiz?

Dünyanın Güneş Enerjisiyle Çalışan İlk Aile Otomobili

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK