Galaxy S8, 3D Touch Özelliği İle mi Çıkacak?

Galaxy S8, 3D Touch Özelliği İle mi Çıkacak?

0
PAYLAŞ

Samsung için büyük işler başaracak olan modeli arasında olan S8 haberleri gelmeye devam ediyor. Samsung’ un üstünde durduğu Galaxy S8 modeli amiral gemisi olarak piyasanın en iyisini ortaya çıkarmak için akıllara gelmeyecek özellikleri sunmaya devam ediyor. Oraya çıkan bir habere göre S8 üzerinde bulunacak Navigasyon tuşları, 3D Touch özelliğini de barındırabilir.

Bloomberg tarafından yapılan bir rapora göre bundan sonraki Samsung modellerinde özellikle Galaxy S8’de anasayfa tuşu olarak bilinen ekranın alt kısmındaki tuşun kaldırılarak dokunmatik bir hale geleceği söylenmişti. Kısacası sanal bir buton olacağı haberini Bloomberg üzerinden duymuştuk. Android Police sahibi, David Ruddock yeni bir iddiayı beraberinde getirdi.

Ruddock bir açıklama yaparak ortaya şu şekilde bir iddiada bulundu. Samsung Galaxy S8 kapasitif olarak bildiğimiz navigasyon tuşlarının kaldırılacağını söyledi. Buna göre 3D Touch özelliğine sahip tuş modüllerine geçeceği söyleniyor. Böyle bir olayın gerçekleşmesi sonucunda Samsung Galaxy S8’in ekranının basınca karşı daha sağlam olacağı anlamına geliyor.

Ruddock, ayrıca parmak izi okuyucu sensörünün S8’de ön kısımda olmayacağını iddia ediyor. Tam olarak parmak okuyucunun telefonun neresinde olduğu hakkında bilgi verilmiyor. Ancak ön tarafında olmayan parmak izi muhtemelen arka kısmında olacak. Synaptics firması Galaxy S8’de farklı bir parmak okuyucu sensörüne geçeceğini de belirtmişti.

Alınan tüm haberlere göre Samsung Galaxy S8 modelinde bir çok yeniliği beraberinde getirecek gibi görünüyor

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK