Galaxy S7 iris Okucuya Sahip Olacak

Galaxy S7 iris Okucuya Sahip Olacak

0
PAYLAŞ

Samsung’un mart ayında tanıtması beklenen amiral gemisi telefonu Galaxy S7’de iris sensörüne yer verileceği iddia ediliyor.

ImageThumbnail2

Son zamanlarda en çok konuşulan telefonlardan biri olan Galaxy S7 ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde çok kez telefonun fotoğrafları sızdırılmıştı. Bu görsellerde de gördüğümüz kadarıyla sonraki nesil Galaxy S, S6’ya göre tasarımsal açıdan çok büyük yenilikler getirmeyecek. Cihazla ilgili bugün, daha farklı bir iddia ortaya atıldı. Söylentilere göre modelde iris sensörü yer alacak.

Bu da çok kolay ve güvenli bir şekilde telefonun kilidi açmamıza olanak sağlayacak. Bu özelliğin 2016’da çıkacak telefonlarla daha da yaygınlaşacağı tahmin ediliyor. Bu iris tarayıcısı, hatırlarsanız Microsoft’un amiral gemisi serisi Lumia 950’de de yer almıştı. İşin bütçe tarafında ise maalesef pek hoş detaylar bizi beklemiyor. Hala oldukça pahalı olan bu özel okuyucu telefonun maliyetini artırabilir, bu da son kullanıcıya olumsuz olarak yansıyacaktır.

Çeşitli bahanelerle sızıntları süren cihazın beklenen teknik detaylarına baktığımızda; 5.2 inç Quad HD Amoled ekran, Exynos 8890 ve Snapdragon 820 işlemci, 4 gb ram, Android Marhsmallow işletim sistemi. Ayrıca Güney Kore’li şirketin kaldırdığı microSD kart girişini de geri getireceği düşünülüyor.