Galaxy S3’lerde Android 4.3 Güncellemesi Sorunlu mu?

Galaxy S3’lerde Android 4.3 Güncellemesi Sorunlu mu?

4
PAYLAŞ

Samsung Galaxy S3 için yayınlanmaya başlayan Android 4.3 güncellemesi ile ilgili gelen ilk yorumlar hiç olumlu değil. İşte güncelleme sonrasında yaşanan sorunlar ve konuya ilişkin detaylar:

10 gün önce ilk Android 4.3 JellyBean güncellemesini uluslar arası Galaxy S3 versiyonu için yayınlamaya başlayan Samsung, ürün numaralarına göre kademeli olarak güncellemeleri sunmaya başlamıştı.

samsung_galaxy_s3_haber22

Yeni ROM kullanılmaya başladıkça sorunlar da baş göstermeye başladı. Sosyal ağlarda ve ilgili forumlarda şikayetlerini sıralamaya başlayan kullanıcılar, ortak sorunlar üzerinde hem fikir. Buna göre pil tüketiminin çok artması, uygulama çökmelerinin yaşanması, Wi-Fi bağlantı problemleri ve cihazın pili çıkarılmadan asla düzelmeyen kilitlenmeler kullanıcıları bıktırmaya başlamış.

Konuya ilişkin Samsung cephesinden gelmiş bir açıklama yok ancak genel bir kanıyla uygulama çökme sorunlarının ve cihazın pili çıkarmadan kendine gelememesi, eski sürümden formatlama yapılmadan geçişlerde görülebilecek olası sorunlar gibi. Yani temiz bir kurulum veya temiz bir cihaza yapılacak güncelleme ile bu sorunları bertaraf edebilmek olası ancak diğer iki sorun ROM’un pek de stabil olmadığına işaret ediyor olabilir. Özellikle pil tüketiminin artması ve Wi-Fi bağlantı problemleri bir yerlerde bir sıkıntı olduğunun işareti gibi. Bu nedenle Samsung’un kısa süre içinde bir optimizasyon iyileştirmesi yayınlaması olası görünüyor. Galaxy Note 2 güncellemesinin gecikmesi de tam olarak bundan kaynaklı olabilir.

Motorola Moto G Sonunda Resmiyet Kazandı

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

4 YORUMLAR

  1. s3 kullanmayan hatta 4.3 guncellemesi yapmayan bir editör tarafından yazılmıs yazıdan ne beklenirki?? cihaza 2 kere temiz format atmama ragmen bicimlendirilmiş sd kart takılı halde bahsi gecen tum sorunlar yasanmakta, yani formatlama yapılmadıgından bu sorunlar yasanıyor gibi gereksiz acıklamalar yapmanızın anlamı yok..

  2. Telefonum galaxy s4 ama telefonuma hala 4.3 guncelleme gelmedi telefonumun ayarlar kismina girip guncelle diyorum ama 4.2.2 den yukselmiyor ayrica kies in yeni surumunu de desteklemiyor nedeni ne olabilir ve ne yapmam lazim

  3. Yorumunuzu Buraya Yazınarkadaşlar bende yurt dışından gelme s3 var bu güncelledim 4.3 e ama yazıdan bahsedilen sorunların hiç birine denk gelmedim. ama versiyon yükseltmeden önce telefonu genel temizledim yani yüklü programlar vipe chace vipe data iki format yöntemini de yaptım ön hazırlık sıkıntısız olur sa cihaz da herhangi bir sıkıntı meydan gelmiyor üstelik cihazım da root ettim sorun yok işi profesiyonelce yapanlara yaptırın sorununuz ortadan kalkar saygılarımla

BİR CEVAP BIRAK