Fossil Akıllı Bileklikte Vites Yükseltiyor: Q Motion

Fossil Akıllı Bileklikte Vites Yükseltiyor: Q Motion

0
PAYLAŞ

Fossil, akıllı bileklikte vites yükseltiyor. Şirket, Q Motion adını verdiği yeni akıllı bilekliğin duyurusunu gerçekleştirdi. Uyku takibi destekli Q Motion akıllı bilekliğin en önemli özelliği ise Smart Tap.

fossil-q-motion1

Özellikle son birkaç yıllık süreçte birçok farklı teknoloji devi, giyilebilir teknolojilere odaklanmış durumda. Akıllı bileklikler, akıllı saatler ve akıllı ev ürünleri derken; akıllı teknolojiler hayatımızı sarmaya devam ediyor. Geçen sene Misfit’i satın alarak giyilebilir teknoloji pazarına giriş yapan ve kısa sürede önemli bir yol kateden Fossil, bu satın almadan sonraki ilk giyilebilir takip cihazını satışa çıkartıyor. Bildiğiniz gibi Fossil, geçtiğimiz dönemlerde Q serisi giyilebilir cihazlarını çıkarmıştı. Ancak Q serisindeki modeller tamamen Fossil’e ait. Yani tamamen Fossil’in tasarımı ve üretimi söz konusu. Fakat Misfit’in Fossil çatısı altına girmesiyle birlikte giyilebilir teknoloji ürünlerde önemli bir gelişme yaşanacağı tahmin ediliyor.

fossil-q-motion2

Q Motion olarak isimlendirilen yeni akıllı aktivite takip bilekliği, Smart Tap isimli özellikle birlikte geliyor. Bu sayede akıllı telefonla bağlantı kuran bileklik şarkılar arasında kolayca ve hızlı bir şekilde geçiş yapabiliyor. Ayrıca yine bu özellik sayesinde akıllı bileklik üzerinden fotoğraf çekmek de mümkün oluyor. Her ne kadar şimdilik bu özellik Fossil tarafından onaylanmamış olsa da, kısa süre içerisinde tüm özelliklerin ortaya çıkması bekleniyo. Ayrıca yeni akıllı bileklikte uyku takip özelliği de yer alıyor. Q Motion, 50 metreye kadar suya dayanıklı ve bir kez şarj edildiğinde 6 ay boyunca kesintisiz şekilde aktif olarak kullanılabiliyor. Ayrıca son olarak ürünün 95 dolar fiyat etiketiyle piyasaya çıkarılacağını da ekleyelim.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK