Force Touch Teknolojisi Otomobillere Geliyor

Force Touch Teknolojisi Otomobillere Geliyor

0
PAYLAŞ

Force Touch teknolojisi otomobillere geliyor. Yeni nesil otomobillerin bilgi ve eğlence sistemlerinde Force Touch teknolojisi aktif olarak kullanılacak.

force-touch

Apple’ın öncelikle akıllı saati Apple Watch’da kullandığı Force Touch teknolojisi, daha sonrasında iPhone 6s’te de benzer şekilde karşımıza çıkmıştı. Ekrana uygulanan basınca göre farklı görevler gerçekleştirebilen sistem, artık yalnızca akıllı saat ya da akıllı telefonlarda değil; diğer birçok üründe de aktif olarak kullanacak gibi görünüyor. Hatta yakın zamanda otomobiller içerisindeki bilgi ve eğlence sistemlerinde de Force Touch teknolojisinin kullanılabileceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Synaptics’in üzerinde çalıştığı ClearPad teknolojisi, yeni nesil otomobillerle karşımıza sıkça çıkacak gibi görünüyor. ClearPad teknolojisiyle birlikte otomobillere entegre edilecek bu ekranlar, titreşim desteğiyle de geri bildirim sunacak. Bu sayede araç sürücüsü ekrana bakmadan da çeşitli işlemler gerçekleştirebilecek ve geri bildirim alabilecek. Elbette Apple’ın ekranlardaki basınç sistemi bu ekranlarda da aynı şekilde kullanılıyor. Yani ekrana parmağınızı daha fazla bastığınızda farklı işlevler gerçekleştiriliyor. Yeni nesil otomobillerde bu teknolojiyle sıkça karşılaşacağız ancak hangi markaların bu sisteme destek vereceği ise şimdilik bilinmiyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK