FIFA 17 12 Haziran’da Tanıtılacak

FIFA 17 12 Haziran’da Tanıtılacak

0
PAYLAŞ

Dünyanın en fazla satılan iki spor oyunu olan PES ve FIFA’nın 2017 versiyonları oyuncular ile yakın zamanda buluşacak. Geçtiğimiz hafta tanıtılan PES 2017’nin ardından FIFA 17’nin de tanıtım teaser’ı yayınlandı. İddialı oyun 12 Haziran’da yapılacak bir tanıtım ile oyun severler ile buluşacak.

FIFA 17

Son birkaç yıldır PES’in yaratıcı olan Konami’ye karşı satış rakamlarında büyük bir baskınlık kuran EA Sports, bir önceki oyuna göre neredeyse tamamen yenilenecek FIFA 17 ile beraber arayı daha da açmayı hedefliyor. Frostbite oyun motorunu kullanacak olan oyun, Ignite oyun motorunu kullanan FIFA 16’ya kıyasla daha kaliteli ve kararlı bir oyun deneyimi sunmayı hedefliyor. EA Sports cephesinden gelen bilgilere göre FIFA 17 tamamen yeni oyun dinamiklerine sahip olacak. Böylece ikili mücadeleler ve pozisyon alma çok daha gerçekçi olacak.

YouTube hesabında Türkçe altyazıya da sahip 56 saniyelik bir teaser yayınlayan EA Sports, merakla beklenen oyunun sloganını ise “Futbol değişti.” olarak belirlemiş. 12 Haziran’da tanıtılacak FIFA 17’nin 27 Eylül’de Amerika’da, 29 Eylül’de ise tüm dünyada PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One ve Xbox 360 platformları için sunulacağı açıklandığını belirtelim.