Fiat Chrysler 1.1 Milyon Aracı Geri Çağırıyor

Fiat Chrysler 1.1 Milyon Aracı Geri Çağırıyor

0
PAYLAŞ

İtalyan Fiat ve Amerikan Chrysler firmalarının ortaklığıyla kurulan FCA grubu, son zamanlarda büyük bir geri çağırma operasyonunun şokunu yaşıyor. Grubun 2012’den bu yana üretilen 3 modelinden oluşan toplam 1.1 milyon adet aracın otomatik viteste yaşanan sorundan dolayı geri çağrılacağı açıklandı.

fiat chrysler fca

FCA yönetiminden yapılan açıklamada 2012 ve 2014 model yılları arasında üretilen Dodge Charger ve Chrysler 300 sedan otomobiller ile 2014 ve 2015 model yılları arasında üretilen Jeep Grand Cherokee model araçların otomatik vites kollarında yaşanan bir sorundan dolayı sürüş modlarının algılanamadığı ve nadiren de olsa aracı kendi kendine park moduna alabildiği bildirildi. Bu sorundan ötürü yaşanan kazalar sonucunda toplam 41 kişinin hafif yaralandığı da açıklamaya eklenen önemli notlar arasında yer alıyor.

Ayrıca gruptan yapılan açıklamaya göre hatadan dünya çapında yaklaşık 1.1 milyon aracın etkilendiği; bu araçların 811.586 adedinin Amerika’da, 317.616 adedinin de Avrupa ve çevre ülkelerde satıldığı belirtildi. Bu araçların kaç tanesinin ülkemizde satıldığı ise henüz bilinmiyor. FCA’nın olaydan etkilenen araçları kısa bir süre sonra servis denetimine ve gerekli görüldüğü takdirde onarıma davet edeceği bildirildi.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK