Galeri: Bu Ferrari Çin’e Özel

Galeri: Bu Ferrari Çin’e Özel

0
PAYLAŞ

Otomobil dünyasının yaşayan efsanesi Ferrari, güç ve tasarımı temel alan yaklaşımıyla unvanını korumayı başarıyor. Firmanın Çin pazarı için özel olarak tasarladığı yeni 458 versiyonu da yine göz kamaştıracak nitelikte.

Agresif çizgileri ve yenilikçi tasarımıyla Ferrari modelleri arasında bile farklı görünen 458, Çin pazarı için küçük bir makyajdan geçirilmiş. Firmanın Çin pazarında faaliyete başlamasının 20. Yılı için tasarlanan “Ferrari 458 China Edition”, kaputunda bulunan ejderha motifleriyle dikkat çekiyor. Siyah ve altın renklerle işlenen ejderha, “longma” temasıyla tasarlanmış. Bu kelime Çin’de güç ve ejderha ruhu anlamını taşıyor.

Şimdiye Kadar Üretilmiş En Hızlı Ferrari

Aracın jantları da bu temaya özel olarak yine altın renkte seçilmiş. Kullanılan kırmızı ise adını ünlü İtalyan kâşif Marco Polo’dan alıyor. 458’in iç tasarımında da bazı değişikliklere rastlamak mümkün. Standart versiyonun aksine siyah ve kırmızı renklerin kombinasyonuyla döşenen orta bölümün üzerinde aracın üretim numarası yer alıyor. Ferrari, 20. Yıla özel bu 458’den sadece 20 adet üretecek.

Kaputun altında ise bir değişiklik bulunmuyor. Standart 458’de kullanılan 4.5 litrelik V8 motor, 562 beygir gücüyle Çin versiyonuna da hizmet edecek.

Ferrari 458 China Edition modelinin fiyatı açıklanmadı.

 

Diğer resimler için sonraki sayfalara göz atabilir ya da resmin üzerine tıklayabilirsiniz

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK