Farklı Hafıza Seçeneklerine Sahip iPhone 7 Performansları Şaşırtıyor

Farklı Hafıza Seçeneklerine Sahip iPhone 7 Performansları Şaşırtıyor

0
PAYLAŞ

Apple’ın 7 Eylül’de tanıttığı yeni akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta dikkate değer yeniliklerin arasında dahili hafıza seçenekleri yer alıyor. 16GB / 64GB ve 128GB dahili hafızaya sahip iPhone 6S’lerin aksine Apple bu yıl 32GB / 128GB ve 256GB dahili hafızaya sahip cihazlarını tanıttı. Fakat yapılan incelemeler gösteriyor ki hafıza seçenekleri değiştikçe cihazların performansları da bu durumdan etkileniyor.

Apple iPhone 7 önceki modeller iPhone 6 ve iPhone 6S’te olduğu gibi 4.7 inç ekrana sahip. RetinaHD çözünürlüğü bulunan ekranın başarısına yetkililer tarafından özel olarak vurgu yapıldı. Batarya süresi ve performans konusunda iyileştirmeler içeren cihaz yeni nesil A10 işlemci ile geliyor. Cihazın arka tarafında yer alan 12 MP çözünürlüğündeki kamera F1.8 diyafram açıklığına sahip. Gece çekimlerinde oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyan cihazın ön tarafında da 7 MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor.

3.5mm kulaklık girişinin yer almadığı cihaz herhangi bir kulaklığı lightining girişinden kullanmaya yarayan adaptöre sahip ya da yine dün tanıtılan kablosuz AirPods kulaklıklar belli bir ücret karşılığında (159$) satın alınabiliyor. Ayrıca lightining girişine sahip kulaklık da kutu içeriğinde yer alıyor.

Tüm bu detayların yanı sıra iPhone 7 üzerinde yapılan incelemeler hafıza seçenekleri değiştikçe cihazların performanslarının da değiştiği sonucunu ortaya koyuyor. 32GB ve 256GB hafızaya sahip modeller üzerinde yapılan incelemede ortaya çıkan sonuçlar şaşırtıcı. iPhone 7 256GB versiyonu 389 Mb/sn yazma hızı ve 851 Mb/sn okuma hızına sahip. Fakat 32GB dahili hafızaya sahip olan modelde yapılan testlerde 42.4 Mb/sn yazma hızı ve 686 Mb/sn okuma hızı sonuçları ortaya çıkıyor. Okuma hızında çok ciddi fark ortaya çıkmasa da yazma hızı konusundaki performans oldukça şaşırtıcı.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK