Facebook’u Mobil Cihazlar Ayakta Tutuyor

Facebook’u Mobil Cihazlar Ayakta Tutuyor

0
PAYLAŞ

Dünyanın en çok ziyaret edilen sosyal ağı Facebook, mobil cihazlar üzerinden de en çok ziyaret edilen sayfaların başında geliyor.

Akıllı telefonların gelişen internet yetenekleri ve mobil internet erişimin yaygınlaşması, sosyal ağların mobil cihazlar üzerinden daha çok ziyaret edilmeye başlamasındaki en önemli etken. Yapılan son araştırmalar da kullanıcıların hesaplarına artık daha çok akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden erişmeye başladığını gösteriyor.

PageLever tarafından yapılan bir araştırma sonuçları da mobil dünyadaki artan etkinliğin altını çizer nitelikte. Mayıs-Ağustos döneminde mobil cihazlardan gelen yeni Facebook üyelerinin sayısında %280 oranında bir artış yaşanmış. Bir başka ifadeyle Ağustos 2012 itibariyle her yeni 5 Facebook üyesinden biri mobil kullanıcısı.

Haziran ayında 543 mobil kullanıcısı tarafından ziyaret edilen Facebook sayfaları, Ekim ayı itibariyle 600 Milyon’u aşmış durumda. İvmelenen bir oranda artan mobil Facebook kullanıcılarının kısa sürede dominant yüzdeye ulaşması sürpriz olarak görülmeyecektir.

Mobil Ekran Teknolojileri Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK