Facebook Messenger’da Geçici Mesajlar Dönemi Başladı

Facebook Messenger’da Geçici Mesajlar Dönemi Başladı

0
PAYLAŞ

Whatsapp Messenger, yayınladığı son güncelleme ile beraber mesajlaşma güvenliğini bir üst seviyeye çıkaran uçtan uca şifreleme özelliğini kullanıcılarıyla buluşturmuştu. Popüler uygulamanın en büyük rakibi Facebook Messenger da karşı atak yaparak geçici mesajlar özelliğini kullanıma sunuyor.

facebook-messenger-geçici

Ortaya çıkan bir ekran görüntüsüne göre Facebook Messenger’ın bir sonraki güncellemesinde kendi kendini imha eden mesajlar atılabilecek. 15 dakika boyunca sohbet penceresinde gözükecek mesajlar bu süre sonunda otomatik olarak kendisini imha edecek. Kullanıcı iletinin özel bir tarihte ya da saatte silinmesini istiyorsa da bunu ayarlardan düzenleyebilecek. İddialara göre popüler uygulama için önümüzdeki dönemde sunulacak güncellemeler arasında tıpkı tarayıcılarda olduğu gibi bir gizli oturum açma özelliğinin de sunulacağı belirtiliyor.

Sızdırılan görsellerden anlaşıldığı üzere şuanda iOS işletim sisteminde beta aşamasında olduğu tahmin edilen özelliğin yakında iOS ve Android işletim sistemli cihazlara ortak bir güncelleme ile sunulması bekleniyor. Bakalım Facebook, Whatsapp’ın uçtan uca şifreleme ile yaptığı güvenlik atağına verdiği kendi kendisini silen mesajlar cevabı ile ne kadar başarılı olabilecek?

fb-messenger

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK