Facebook Destekli Yeni Kamera Ailesi

Facebook Destekli Yeni Kamera Ailesi

0
PAYLAŞ


Sony, anıları daha da kolay paylaşmak için bellek kartına ve dahili flash belleğe çekim yapan, küçük, hafif ve yeni on Handycam modelini duyurdu. Daha uzun kayıt süresi sağlayan yeni Handycam’ler arasında  dört özel paketli HDD modeli de yer alıyor. Yeni  Handycam yelpazesi video kameralar, hem HD video hem de çok detaylı fotoğraf çekimlerinde en iyi resim kalitesine ulaşmak için iyi bir seçim olacak.

CX550V, XR550V, XR350V, CX305 modelleri, daha önceki Handycam video kameralara kıyasla yaklaşık 2 kat daha büyük çekim alanı sağlayan geliştirilmiş geniş açı özelliğine sahip Sony G Lens’i içeriyor. Bu sayede partilerde, doğum günlerinde ve diğer özel günlerde çekilen kalabalık grup fotoğraflarına herkesi sığdırmak çok daha kolay hale geliyor. CX550V/XR550V modellerin geniş açı performansı, önceki modellere göre daha küçük gövdelerde bile, video için sınıfının en iyisi 29.8 mm ve fotoğraflar için de 26.3 mm’ye kadar  ulaşıyor. İsteğe bağlı geniş açılı lens’ler hafif, küçük, taşıması kolay formlarıyla daha fazla geniş açı isteyenlere 22.4 mm’ye varan geniş görüntü imkanı sunuyor.

Handycam’in orta ve üst modellerindeki yeni “Aktif Modlu Optik Görüntü Sabitleyici” özelliği optik ve elektronik sabitleme sistemleri ile kameranın titreme etkilerini önemli ölçüde azaltarak şimdiye kadarki en iyi titremeye karşı en iyi performansı sunuyor.   Sony tarafından geliştirilen, hassaslığı diğer algılayıcılara oranla  2 kat artırılmış Exmor R CMOS Sensör, standart olarak tanımlanan yelpazenin en üst düzey modeli DCR‑SX73’ün yanı sıra, artık bütün HD Handycam modellerinde bulunuyor. Bütün Handycam modelleri ile sağlanan son PMB (Picture Motion Browser) yazılımı, video ve fotoğraf koleksiyonunu daha kolay yönetmek ve eğlenmek için yeni görünümlü bir arayüz sunuyor.

Ayrıca Facebook’daki içeriğin paylaşımı için basit bir entegrasyon da, bu yazılımın ilkbahardaki indirilebilir bir güncellemesiyle birlikte hazır olacak. Böylece, YouTube ve Picasa Web Albums gibi sitelerle var olan paylaşım özellikleri tamamlanacak. Yeni sürüm ile kullanıcılar, Facebook’daki fotoğraf ve videoları PMB Portable yazılımından da doğrudan paylaşma olanağına sahip olacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK