Essential Phone Tabuları Yıkmak İçin Geliyor!

Essential Phone Tabuları Yıkmak İçin Geliyor!

0
PAYLAŞ

Milyonlarca akıllı telefonda yer alan Android işletim sisteminin kurucusu Andy Rubin tarafından geliştirilen Essential Phone sonunda resmi olarak tanıtıldı. Titanyum kasası, neredeyse çerçevesiz ekranı ve çift arka kamerası ile gelen cihaz piyasadaki amiral gemilerine göz dağı veriyor.

Akıllı telefonların hayatımıza girmesinde çok önemli bir yeri olan ve günümüzde Google’ın sahip olduğu Android işletim sisteminin kurucusu, mimarı ve geliştiricisi Andy Rubin bu kez yazılımı değil bu yazılımın yer alacağı cihazı geliştirdi. Essential Phone yani kelime anlamıyla ‘Gerekli Telefon’ adı verilen cihazda bir çok açıdan kusursuza ulaşma çabası göze çarpıyor. Titanyum kasası, seramik gövdesi, çerçevesiz sayılabilecek ekranı ile Essential Phone oldukça fazla ilgi görecek gibi görünüyor.

5.71 inçlik 19:10 orana sahip, 2560 x 1312 piksel, Quad HD LCD ekranı bulunan cihaz 141.5 x 71.1 x 7.8mm ölçülere ve titanyum gövdesinin de katkısıyla 185 gram ağırlığa sahip. Android 7 ile gelecek olan cihaz Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 835’ten güç alan akıllı telefon 4GB RAM’e sahip. 13 MP çözünürlükte çift arka kamerası bulunan cihazın ön tarafında ise 4K videolar çekebilen 8 MP selfie kamerası yer alıyor. 128GB dahili hafızası bulunan cihazda MicroSD kart desteği mevcut değil.

3.040 mAh kapasiteye sahip bataryası ile başarılı kullanım süreleri vadeden cihazda USB Type-C girişi ve hızlı şarj desteği de bulunuyor. Corning tarafından geliştirilen Gorilla Glass 5 ile korunan cihazın kasası titanyumdan gövdesi ise seramik alaşımdan üretilmiş. Bluetooth 5.0’ın yer aldığı cihaz tasarımı sayesinde kendine özel olarak geliştirilen aksesuarlarla da kolayca entegre olabiliyor.

Fiyatı 700$ olarak belirtilen cihazın ABD’de satışa sunulduğu bilinirken global pazarda satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor. iPhone 7, Samsung Galaxy S8 gibi cihazların özellikleri ve fiyatları göz önüne alındığında Andy Rubin’in tabuları yıkmak için çalıştığı görülüyor!

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK