Eski iPhone Modellerini iPhone 6S’e Dönüştürün!

Eski iPhone Modellerini iPhone 6S’e Dönüştürün!

0
PAYLAŞ

Apple, hemen hemen tanıttığı bütün iPhone modellerinin arka kısımlarında köklü değişiklikler yapıyor. Eski iPhone cihazının tasarımından sıkılan ve yeni bir telefon almak istemeyen kullanıcıların imdadına ise replika kasalar koşuyor. Eski iPhone modelleri için üretilen replika kasalar sayesinde eski nesil iPhone modellerini iPhone 6 ya da 6S’e dönüştürebilirsiniz.

iphone modellerini

Yurtdışı alışveriş sitelerinden satın alabileceğiniz kitler sayesinde iPhone 5, iPhone 5S ya da iPhone SE model telefonunuzu iPhone 6 ya da iPhone 6S’e dönüştürebiliyorsunuz. Gerçeğine büyük ölçüde benzeyen kasa ne var ki orijinali kadar sağlam değil. Yani eğer eski iPhone’unuzu dönüştürmek isterseniz cihazınızın sağlamlığından bir nebze de olsa feragat etmeniz gerekiyor. Ayrıca lightning ve kulaklık çıkışlarının tam olarak uyuşmaması, sessize alma ve Home butonu gibi detayların da kullanımında zorluk yaşanması gibi konular söz konusu olabiliyor.

Yine de eğer yakın bir zamanda iPhone cihazınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız ve bir macera aramak istiyorsanız böyle bir yenilik yaparak telefonunuza canlılık katabilirsiniz. Aliexpress gibi Çinli alışveriş sitelerinden 20 dolar civarı bir fiyata bulabileceğiniz kasa kitlerini eliniz tornavidaya yatkınsa kendiniz takabilirsiniz. Fakat cihazınızın başına bir şey gelmemesi adına yine de bir teknik servis desteği almanız gerekebilir.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK