“En İyi Kameralı Akıllı Telefon Samsung Galaxy S7 Edge”

“En İyi Kameralı Akıllı Telefon Samsung Galaxy S7 Edge”

0
PAYLAŞ

En iyi kameralı akıllı telefon Samsung Galaxy S7 Edge. DxOMark web sayfasının testlerine göre en iyi kameraya sahip akıllı telefon Galaxy S7 Edge.

samsung-galaxy-s7-edge-kamera

Samsung’un 21 Şubat’ta düzenlediği etkinlikte sahneye çıkardığı Galaxy S7 Edge modeli, yapılan testlere göre en başarılı kameraya sahip akıllı telefon. Geçtiğimiz dönemlerde hazırladığımız haberlerde de belirttiğimiz gibi Samsung, Galaxy S7 serisindeki her iki modelinde de iki farklı kamera sensörüne yer verdi. Bunlardan birincisi Samsung’un kendi hazırladığı SOCELL S5K2L1, diğeri ise Sony’nin hazırladığı IMX260. Hatta birkaç hafta önce bu iki sensörün kamera performansını ortaya çıkan kıyaslama görsellerini de yayınlamıştık.

Kamera performansı konusunda çeşitli testler gerçekleştiren dünyaca ünlü web sayfası DxOMark, Samsung Galaxy S7’yi en iyi kameralı akıllı telefon olarak nitelendirdi. Gerçekleştirdiği testlerde Galaxy S6 Edge, Sony Xperia Z5 gibi üst seviye kamera performansı sunan modeller yer almasına karşın; Galaxy S7 Edge modeli tüm rakiplerini geçerek DxOMark’tan 88 puan almayı başardı. Şu an için web sayfasından bu puanı alabilen tek akıllı telefon Galaxy S7 Edge.

Galaxy S7 Edge’in kamera özelliklerinden bahsedecek olursak; yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonda 12 MP çözünürlük ve f/1.7 diyafram açıklığı sunan bir arka kamera yer alıyor. 1/2.6 inç’lik sensörün yer verildiği bu kamerada optik görüntü sabitleme özelliği de bulunuyor. Bu özellik, diyafram oranıyla birleştiğinde karanlık ortamlarda ve düşük ışıkta harika fotoğraflar ve videolar oluşturulmasına imkan veriyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK