En Fazla Android Wear’lı Cihaz Satışını Huawei Yaptı

En Fazla Android Wear’lı Cihaz Satışını Huawei Yaptı

0
PAYLAŞ

En fazla Android Wear’lı cihaz satışını Huawei yaptı. Huawei, geçen yıl Android Wear’lı en fazla cihaz satışı yapan şirket oldu.

huawei-watch

Dün hazırladığımız bir haberimizde Canalys’in raporlarını sizlere aktarmıştık. 2015 yılında satışı gerçekleştirilen akıllı saatleri temel alan bu rapor, Apple Watch’un üstünlüğünü ortaya çıkarıyordu. 2015’te satılan tüm akıllı saatlerin üçte biri Apple Watch’a ait ve toplamda 12 milyon adet satış gerçekleştirilmiş durumda. Apple Watch cephesinde durum böyleyken, diğer bir taraftan da Android Wear tarafında en fazla satış yapılan giyilebilir cihazların da raporu ortaya çıktı.

Yine Canalys tarafından yapılan araştırmalar ve sonrasında ortaya çıkan rapor, Fitbit’in bu alandaki başarısını gösteriyor. Geçen yılın son çeyreği itibariyle bu alanda en çok satış gerçekleştiren firma ünvanını kazanan Fitbit’i Apple ve daha sonra da Xiaomi takip ediyor. Fitbit, geçtiğimiz sene 13 milyon ila 15 milyon arasında giyilebilir cihaz satışı gerçekleştirmiş. İkinci sıradaki Apple ise az önce de bahsettiğimiz gibi 12 milyon akıllı saat satmış. Üçüncü sıradaki Xiaomi’nin de satışları 12 milyon adet seviyesinde.

Huawei ise giyilebilir teknoloji alanında geçen yılki satışlarda dördüncü sırada yer alsa da, aslında Android Wear sisteminin lideri konumunda.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK