Elektrikli Bisikletler İçin En Verimli Batarya Çözümü Bosch’tan Geldi

Elektrikli Bisikletler İçin En Verimli Batarya Çözümü Bosch’tan Geldi

0
PAYLAŞ

Bisikletler her ne kadar spor ağırlıklı kullanılsa da dünyada özellikle nüfusun yoğun olduğu şehirlerde ulaşım konusunda sıkça kullanılıyor. Uzun mesafeleri trafiğe takılmadan katetmek bazen yorucu olabiliyor. Bu ihtiyacın sonunda ortaya çıkan elektrikli bisikletler her ne kadar arzu edilen seviyede menzile sahip olmasa da Bosch, bugüne kadar ki en gelişmiş batarya çözümünü sunuyor.

bosch-dualbattery-2

Bisikletin icadı konusunda tarihçiler arasında tam bir fikir birliği yoktur ve ileri sürülen tarihler tartışmalıdır. Bisiklet, tek bir mucit tarafından icat edilmemiş, tarih içerisindeki pek çok farklı çabanın bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Leonardo da Vinci’ye ait olduğu ileri sürülen 1492 tarihli bir bisiklet karalamasının 1960’larda Codex Atlanticus’a eklenmiş sahte bir çizim olduğu anlaşılmıştır.

Ulaşım konusunda önemli bir araç olan bisikletlerin gelişen teknoloji ile birlikte elektrikli motorlar sayesinde güç harcamadan kullanımları mümkün hale gelmeye başladı. Motosiklet gibi araçların aksine herhangi bir ehliyet ya da kullanım lisansı gerektirmemesi ve yakıt masrafının minimum düzeyde olması da bu elektrikli bisikletleri cazip hale getiren diğer unsurların arasında yer alıyor.

Eurobike 2016’da Bosch tarafından tanıtılan e-bike yani elektrikli bisiklet bataryaları 1,000 Watt güç üreterek bisikletlerin 180 km menzile ulaşmalarını sağlıyor. Bisikletin iki ayrı bölgesine monte edilerek kablo sistemi ile elektrikli motora bağlanan bu bataryaların ağırlıkları ise oldukça az. Bu sisteme sahip olan ilk bisiklet Delite GT Touring bataryaları da dahil olmak üzere 4.949 € etiket fiyatı ile satışa sunuluyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK